3dn.9godz.21min.

Adiós Liga: FC Barcelona – Getafe CF 2:2

FC Barcelona zremisowała z Getafe 2:2 i tym samym definitywnie rozwiała nadzieje na zdobycie mistrzostwa ligi. Dla Barcelony strzelali Messi i Alexis, a dla Getafe dwukrotnie Lafita.

Katalończycy zaczęli spotkanie jak zwykle. Postawili na posiadanie piłki i budowanie akcji pozycyjnych. Getafe czekało tylko na błąd i szansę na wyprowadzenie groźnego kontrataku. Pierwsi gola na Camp Nou strzelili gospodarze. W 22. minucie po idealnym dośrodkowaniu od Daniego Alvesa, piłkę do bramki bezradnego Cesara posłał Lionel Messi. Blaugrana co prawda stwarzała sobie kolejne sytuacje, ale nie potrafiła ich zamienić na gola.

Na odpowiedź Getafe nie trzeba było długo czekać. Już w 36. minucie po dosyć dziwnym wykonaniu rzutu wolnego, piłkę do bramki Pinto posłał Lafita.

W drugiej połowie mecz stał się bardziej otwarty. Kilka minut po gwizdku bramkę dającą prowadzenie mógł zdobyć Alexis, ale tym razem piłka trafiła w poprzeczkę. Wobec braku korzystnego wyniku Gerardo Martino postanowił zdjąć Javiera Mascherano i wpuścić na boisko Cesca.

Jego wejście na boisko było kluczowe. W 68. minucie po jego podaniu piłkę do bramki wpakował Alexis. FC Barcelona dalej tworzyła sobie sytuacje, ale kolejny raz wykazała się brakiem skuteczności. Goście także mieli jedną dogodną okazję, ale Pinto pewnie złapał piłkę uderzoną przez Sarabię.

Getafe grało do końca i nie odpuściło, dlatego też w samej końcówce Lafita strzałem głową kolejny raz pokonał Pinto. Spotkanie zakończyło się bramkowym remisem i można już śmiało powiedzieć, że liga została przegrana i jest to definitywny koniec sezonu, bowiem pozostałe mecze będą toczyć się już tylko o pietruszkę.

FC Barcelona: Pinto; Alves, Bartra, Mascherano (Cesc, 65″), Adriano; Busquets, Xavi (c) (Song, 87″), Iniesta; Alexis, Messi i Pedro (Tello, 90+1).

Getafe CF: Julio César; Valera, Alexis, Rafa (c), Escudero; Lacen (Míchel, 86″), Rodríguez; Lafita, Sarabia, Sammir (Mosquera, 68″); Colunga (Gavilán, 45″+2″).

1:0 Messi (22″),

1:1 Lafita (36″),

2:1 Alexis (68″),

2:2 Lafita (93″)

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30