17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.30min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça-Atlético: Wielkie pojedynki na koniec La Liga

Barça-Atlético: Wielkie pojedynki na koniec La Liga

Dzisiejszy mecz będzie wielkim spotkaniem, nie tylko ze względu na to, że dowiemy się kto zostanie mistrzem Hiszpanii, ale również z powodu pojedynku wielkich gwiazd. Czy tym razem Barça da radę zwyciężyć?

 

MESSI – DIEGO COSTA

Strzelcy z prawie równą liczbą goli

Leo Messi strzelił jak do tej pory 28 goli w lidze, która była ‘najbardziej ludzką’, jeśli chodzi o jego występy, co spowodowane było kontuzjami w pierwszej części sezonu i krytyką jego zaangażowania w drugiej części. Diego Costa zdobył 27 bramek w swoim pierwszym ‘pozaziemskim’ roku, w którym pokazał swoje umiejętności, pierwszym sezonie w jego karierze, w którym pokazał się całemu światu jako napastnik waleczny i nienasycony, pokazał również jakość i zebrał wiele pochwał. Bez wątpienia, obaj zawodnicy wejdą w ten najbardziej decydujący mecz z prawie równą liczbą goli.

Co ciekawe, w pięciu starciach między Barçą i Atlético w obecnym sezonie, żaden z nich nie strzelił ani jednego gola. Diego Costa (25 lat) nie wie jeszcze jak to jest zdobyć bramkę w meczu z Barceloną. Messi, będący zaledwie rok starszym, strzelił w meczach z Atleti łącznie 20 goli (17 w lidze i 3 w Copa).

INIESTA – KOKE  

 
Jakość i charakter po wzięciu na siebie odpowiedzialności

Iniesta był wykonawcą i kreatorem najlepszym minut Barçy w pięciu meczach z Atlético w tym sezonie. Chce przejąć odpowiedzialność za grę i sprawić, by była płynna. Koke dojrzał do wielkich meczów, tak jak pokazał to na Stamford Bridge, gdzie wyróżniał się koncertową grą i poświęceniem. Jest kluczowy dla Atlético.

ALEXIS – VILLA

Drugoplanowi zawodnicy, którzy powinni wieść prym

Alexis i Villa walczyli ze sobą o miejsce w składzie Barcelony przez dwa lata. Teraz też walczą o to samo, ale nie między sobą, tylko z kolegami z ich drużyn. Grają dużo, ale nie czują się graczami podstawowymi. Obaj wiedzą, że wszyscy oczekują, że gole będą strzelać ich koledzy, Messi i Diego Costa, akceptują rolę pomocników tych wielkich. Ale występ ich drużyn może w dużej mirze zależeć od tego, czy zbuntują się przeciwko narzuconej im drugoplanowej roli i staną się bohaterami.

BUSQUETS – GABI

Ekwilibryści pod presją brania na siebie decyzji

Sergio Busquets i Gabi są postaciami fundamentalnymi dla Taty Martino i Diego Simeone, od nich zależy równowaga systemu nakreślonego przez obu trenerów. Oni nie tylko zabierają i zamykają dostęp do przestrzeni na boisku, ale również podejmują ważne decyzje. Przez to są wciąż pod presją. Busquets zawsze ma za plecami świetnych zawodników, którym nie może umożliwić dojść do piłki. Jeśli mu się to uda, to linia będzie zachowana. Gabi wybiera raczej długie podania. Obaj jednak wiedzą co robią.

PINTO – COURTOIS

Weteran i młodzian, którzy nie mogą zawieść

16 lat dzieli Pinto (38) i Courtois (22). Doświadczenie może być atutem, jednak Belg również pokazał, że prawie zawsze potrafi zachować spokój. On jest teraz modnym bramkarzem w świecie futbolu. Jednakże w ostatnich tygodniach prezentował się dość wątpliwie. Jeśli jego zaufanie jest zachwiane, to Barça powinna to wykorzystać. Pinto ma zamiar rozstać się z Barçą, jednak musi przetrwać jeszcze ten ostatni pojedynek Barcelony.

 

Źródło: MundoDeportivo.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/barca-atletico-wielkie-pojedynki-na-koniec-la-liga/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.