04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.53min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça osiągnęła porozumienie z Cuadrado

Barça osiągnęła porozumienie z Cuadrado

Od wielu lat, strategia transferowa jest taka sama. Na samym początku klub przekonuje zawodnika do transferu, a później negocjuje z jego klubem. Tak było z Ceskiem i Mascherano, którzy do transferów dopłacali z własnej kieszeni. Podobnie było w przypadku Alexisa. Chilijczyk odmówił innym klubom, aby grać w Barcelonie.

 

Takie podejście zawodników oczywiście obniżyło też koszty niektórych operacji. Barcelona wykonała już wiele pracy i doszła już do porozumienia z kilkoma zawodnikami, choć jasne jest, że nie każdy z nich trafi do stolicy Katalonii.

 

Juan Guliermo Cuadrado to pierwszy wybór na prawą obronę. Negocjacje mają strategie tych poprzednich. Alessandro Lucci, agent piłkarza, wie jednak na jakie zarobki może liczyć Kolumbijczyk, a także wie, ile Barcelona może za niego zaoferować. Mówi się o 20 mln euro. Suma ta miałaby zostać podzielona między dwoma klubami: Fiorentinę i Udinese (obaj posiadają 50% praw do zawodnika).  

 

Dlatego teraz Cuardado będzie musiał przekonać właścicieli do odrzucania innych ofert, gdyż zależy mu na grze w Barcelonie. Wyższe oferty takich klubów jak Arsenal czy Bayern go nie interesują.

 

Jeśli ten warunek zostanie spełniony, tak jak w przypadkach Alexisa, Mascherano i Ceska, prawdopodobnie klub dopnie już porozumienia. Jest jednak problem, gdyż Fiorentina i Udinese mają lepsze oferty za Kolumbijczyka, wynoszące 30 mln euro. Barcelona mogłyby jednak dojść do kompromisu z oboma klubami, gdyby na stół wyłożyła ofertę w wysokości 24/25 mln euro. Byłoby to zatem drugie wzmocnienie, po transferze Ter Stegena.

 

Profil Cuadrado

 

Juan Guillermo Cuadrado swoją karierę zaczynał na pozycji prawego skrzydłowego i tak jak w przypadku wielu graczy (Juanfrana i Jordiego Alby) został przekwalifikowany na bocznego obrońcę.

 

Jest szybkim i zręcznym obrońcą, który potrafi regulować tempo gry i dryblować, co z łatwością pozwala mu zmylić przeciwnika.

 

Jego profil jest bardzo podobny do tego jaki posiada Dani Alves, który ma ofensywną mentalność, jednak priorytetem jest dla niego defensywa. 

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/05/barca-osiagnela-porozumienie-z-cuadrado/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.