4dn.2godz.6min.

Barça w finale: Girona 2-3 FC Barcelona

FC Barcelona wyeliminowała Gironę w półfinale Pucharu Katalonii, wygrywając 3-2 na Montilivi. Bramki zdobywali Babunski, Cuenca oraz Ilie. W finale, który odbędzie się 21 maja, czeka już Espanyol, który pokonał 2-1 Sabadell.

FC Barcelona z Cuencą na czele w żadnym momencie spotkania nie odpuszczała drużynie Girony. Zespół Eusebio Sacristána objął prowadzenie w 18. minucie, kiedy to Dongou pięknym podaniem uruchomił Babunskiego po prawej pola karnego. Przed końcem pierwszej połowy, Chando zdołał wyrównać, pokonując zaskoczonego Ortolę. Wynik ten sprawił, że w drugiej części meczu mieliśmy większe emocje.

Druga połowa rozpoczęła się od wielu akcji FC Barcelony, ale brakowało skutecznego wykończenia. Swoje sytuacje zmarnowali między innymi Dani Nieto czy Denis Suárez. W 65. minucie indywidualną akcję przeprowadził Isaac Cuenca, a piłka trafiła pod nogi Javiego Espinosy, który został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł jedyny zawodnik pierwszej drużyny w tym spotkaniu i podwyższył na 2-1.

Dwie minuty później ponownie był remis. Chando strzelił swojego drugiego gola, wykorzystując dośrodkowanie swojego kolegi i strzałem z głowy pokonał Ortolę. FC Barcelona nie składała broni, a Munir, który pojawił się chwilę wcześniej na boisku, mógł zdobyć przynajmniej dwie bramki.

Wynik spotkania został ustalony w 77. minucie, kiedy to FC Barcelona miała rzut rożny, a piłkę głową po dośrodkowaniu uderzył Ilie. Piłka uderzyła jeszcze po drodze Eloia i wpadła do bramki gospodarzy. Girona jeszcze próbowała odrobić straty, ale bardzo dobrze funkcjonowała obrona zespołu Eusebio, więc mecz zakończył się wygraną 3-2.

Warto dodać, że w 63. minucie spotkania na boisku w barwach Girony pojawił się Agostinho Cá, który jest wypożyczony właśnie z FC Barcelony. Okres wypożyczenia kończy się 30 czerwca 2014 roku.

Girona 2-3 FC Barcelona

18″ Babunski 0-1

34″ Chando 1-1

65″ Cuenca (karny) 1-2

67″ Chando 2-2

77″ Eloi (samobójczy) 2-3

Girona: Palatsí (Andrés, 83’), Iván López (Herrera, 53’), Matamala (Eloi, 60’), Migue (Vivancos, 73’), Bigas, Bruno, Carmona (Litus, 66’), Felipe (Agostinho Cá, 63’), Jofre (Gumbau, 80’), Gerard, Chando.

FC Barcelona: Ortolà; Godswill (Gabarrón, 23’), Bagnack, Samper, Lucas (Riera, 85), Ilie, Cuenca (Munir, 71’), Babunski (Kaptoum, 71’), Dongou (Adama, 58’), Denis Suárez (Espinosa, 58’), Nieto.