31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.10godz.0min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barcelona może wykupić Fontàsa

Barcelona może wykupić Fontàsa

FC Barcelona może wykupić Andreu Fontàsa za milion euro z Celty Vigo, jeśli złoży ofertę przed końcem maja. Taka klauzula widnieje w kontrakcie Katalończyka.

 

Andreu Fontàs (24 lata) może okazać się jokerem dla FC Barcelony. Katalończyk poprzedniego lata odszedł do Celty Vigo, ale Blaugrana może go jeszcze wykupić za milion euro, jeśli złoży ofertę przed końcem maja.

 

Mundo Deportivo zapytało o to agenta piłkarza, Ivana Corretję, który potwierdził, że istnieje taki zapis w umowie, ale do tej pory nikt z katalońskiego klubu nie odezwał się w tej sprawie.

 

Fontàs cieszy się zaufaniem u swojego trenera, Luisa Enrique, i w barwach Celty Vigo rozegrał 2 909 minut oraz jest w czołówce ligi, jeśli chodzi o odbiory piłki.

 

Jeśli Andreu wróciłby do stolicy Katalonii, to mógłby być nie tylko zmiennikiem na środku obrony, ale także zastępcą dla Sergio Busquetsa, gdyż w Celcie często grał jako defensywy pomocnik. Oczywiście pod warunkiem, że Blaugranę opuściłby Alex Song.

 

Może się też okazać, że nic nie wyjdzie z tego transferu, ale to na pewno nie załamie samego piłkarza, ponieważ jego dobre występy zostały zauważone chociażby przez Villarreal, Sevillę czy Real Sociedad. Barcelona może także zapłacić za niego milion euro, a następnie sprzedać za znacznie większe pieniądze.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/05/barcelona-moze-wykupic-fontasa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.