31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.11godz.35min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bravo – drugi bramkarz Barçy

Bravo – drugi bramkarz Barçy

Claudio Bravo, bramkarz Realu Sociedad, został wybrany przez FC Barcelonę na kolejnego możliwego zastępcę dla Marca-André ter Stegen w przyszłym sezonie. Według informacji, którymi dysponuje Mundo Deportivo, Niemiec będzie numerem jeden, ale jeśli sprawdzi się scenariusz, że będzie miał trudności z przystosowaniem się do nowego otoczenia, to Blaugrana woli być na to przygotowana.

 

Poszukiwany bramkarz musi posiadać konieczne doświadczenie i znać ligę hiszpańską – tym właśnie charakteryzuje się Chilijczyk. Na liście są też inni, ale nie tak wysoko, jak Claudio Bravo. Mowa tutaj o Keylorze Navasie (Levante) i Willy”m Caballero (Málaga).

Według informacji na stronie internetowej Voz Populi, Andoni Zubizarreta spotkał się już z Cristianem Ogalde, przedstawicielem Claudio Bravo, aby dogadać się w sprawie transferu bramkarza. Luis Enrique również zgodził się na przyłączenie go do drużyny.

 

Od sezonu 2006/07 jest on częścią baskijskiego zespołu. Został powołany do chilijskiej reprezentacji na Mundial w Brazylii, grał już w tym w RPA w 2010 oraz w trzech edycjach Pucharu Ameryki (2004, 2007 i 2011). Ma na swoim koncie 78 rozegranych meczów międzynarodowych.

Jego kontrakt wygasa w 2017 roku, a jego klauzula wykupu wynosi 30 milionów euro. FC Barcelona mogłaby go kupić jednak za kwotę znacząco mniejszą.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/05/bravo-kolejny-bramkarz-ktorego-chce-barca/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.