17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.5min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trudne życie bramkarzy Barçy

mkaxz

Transfer Ter Stegena i odejście Valdésa dało powód nowym dyskusjom. Czy Ter Stegen będzie w stanie podołać wyzwaniu jakie na niego czeka w Barcelonie?

 

Przez ostatnie 20 lat FC Barcelona miała aż siedmiu bramkarzy. Tylko dwóch z nich było w stanie występować w Klubie przez więcej niż 3 sezony: Andoni Zubizarreta, który jest obecnie dyrektorem sportowym oraz Valdés, który zdecydował się odejść na koniec obecnego sezonu.

 

Barça jest słynna na całym świecie ze swojego stylu. Bramkarz jest stróżem tego stylu. Golkiper Barçy musi być niekonwencjonalny i powinno charakteryzować go następujące pięć cech:

 

1. Gra nogami. Bramkarz zawsze rozpoczyna grę nogami. Musi mieć dobre panowanie nad piłką w przypadku gry nogami.

 

2. Mentalność. Bronić bramki Barçy nie jest łatwo, a fani klubu nie wybaczają błędów. Bramkarz Dumy Katalonii musi pogodzić się z krytyką i przyzwyczaić do ciągłej presji.

 

3. Świetny w pojedynkach jeden na jednego. Barça ma ofensywny styl gry, to powoduje, że bramkarz często znajduje się w sytuacji jeden na jednego, w których także musi sobie radzić.

 

4. Współpraca z defensywą. Barça gra ofensywnie i broni na całym boisku. Zazwyczaj 11 zawodników jest na połowie przeciwnika, a formacja defensywna jest daleko od bramkarza.  Musi on mieć dobry przegląd sytuacji i dobrze koordynować defensywą.

 

5. Gra w powietrzu. Klub traci wiele bramek ze stałych fragmentów gry. Drużyna potrzebuje bramkarza, który będzie dobrze spisywał się podczas stałych fragmentów gry i defensywa będzie mogła mu zaufać.

 

Po siedmiu bramkarzach w ciągu 20 lat, to normalne, że kibice Barçy podchodzą dość ostrożnie do Ter Stegena. Valdés zapewnił bezpieczeństwo bramki przez wiele lat.

 

Niemiecki bramkarz (22 lata) jest jedną z zagadek dla kibiców. Valdés odchodząc zszokował fanów. Pinto, drugi bramkarz, także opuści klub i nie ma wątpliwości, że Barça będzie szukać także jego następcy.

 

Bramkarze Barçy:

 

1986/94: Andoni Zubizarreta (8 sezonów)

1994/95: Carlos Busquets (1 sezon)

1996/97: Vítor Baia (1 sezon)

1997/00: Ruud Hesp (3 sezony)

2000/01: Pepe Reina (1 sezon)

2001/03: Roberto Bonano (2 sezony)

2003/14: Víctor Valdés (10 sezonów)

 

Źródło: Weloba.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/ciezkie-zycie-bramkarzy-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.