24.02.2024, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Getafe CF
Do meczu pozostało:
2dn.14godz.24min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Fakty na temat Pucharu Gampera

Fakty na temat Pucharu Gampera

FC Barcelona ogłosiła, że coroczny mecz o Puchar Gampera zostanie rozegrany 16 sierpnia. Rywal Dumy Katalonii nie jest jeszcze znany. Poniżej przedstawiamy fakty na temat tego spotkania.

 

– Pierwszy mecz o Puchar Gampera odbył się w 1966 roku.

 

– Zrezygnowano z półfinałów i meczu o trzecie miejsce i od 1997 roku jest rozgrywane jedno spotkanie. Jeśli po 90 minutach mamy remis, to zawodnicy od razu wykonują rzuty karne.

 

– Puchar Gampera jest rozgrywany zawsze w sierpniu, kiedy nie koliduje z żadnymi rozgrywkami. Jest natomiast uzależniony od tego czy Barcelona gra w Superpucharze Hiszpanii lub Europy. Pojedynek zawsze ma miejsce na Camp Nou.

 

– Joan Gamper był jednym z założycieli FC Barcelony. Grał w barwach Blaugrany oraz był jej prezydentem przez dwie kadencje. Zmarł w 1930 roku, a więc 36 lat przed tym, jak ten puchar został nazwany jego nazwiskiem.

 

– Nie ma kryteriów wyboru przeciwnika dla katalońskiego klubu. Przeciwko Barcelonie grało już wiele różnych drużyn. W 2010 roku rywalem był AC Milan, a został zorganizowany, aby pożegnać Ronaldinho, który grał wówczas we włoskim klubie.

 

– Barça 36 razy wygrywała Puchar Gampera. Inni zwycięzcy to: FC Köln (2), Újpest, Borussia Mönchengladbach, Internacional Porto Alegre, FC Porto, KV Mechelen, CD Tenerife, Valencia CF, Juventus, Manchester City i Sampdoria.

 

Źródło: Weloba.com

mainXX:/2014/05/fakty-na-temat-pucharu-gampera/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.