18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.12godz.41min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Genewa, Nicea i Helsinki – plan na lato

Genewa, Nicea i Helsinki – plan na lato

Pretemporada FC Barcelony powoli zaczyna nabierać kształtu. Oczekuje się, że przygotowania do sezonu odbędą się jedynie na terenie Europy, gdzie można pracować bez zbyt dużej ilości ciepła.

 

Spotkania towarzyskie rozegrane zostaną w trzech europejskich miastach: Genewa, Nicea oraz Helsinki. FC Barcelona prawdopodobnie będzie grała z lokalnymi zespołami bez niektórych swoich zawodników w związku z Mundialem.

 

Plan presezonu może zostać wdrożony po zakończeniu urlopów po Mistrzostwach Świata w zależności, jak daleko piłkarze dotrą ze swoimi reprezentacjami. Całkowicie wykluczony jest tour poza granice Europy, jak USA czy Azja. Klub odrzuca wszystkie cele biznesowe i stawia na te sportowe.

 

Złe doświadczenia z tour”ami, jakie miały miejsce po ostatnich Mistrzostwach Świata czy Europy, spowodowały, że FC Barcelona woli nie przemęczać swoich zawodników i nie narażać ich na dodatkowe urazy czy poważniejsze kontuzje.

 

Ostateczny plan pretemporady zależy również od tego, czy FC Barcelona zagra w Superpucharze Hiszpanii. Katalończycy wciąż mogą walczyć z Realem Madryt (zwycięzca Copa del Rey) o te trofeum, jeżeli zdołają wygrać La Ligę, która aktualnie jest w ich rękach.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2014/05/genewa-nicea-i-helsinki-plan-na-lato/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.