26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.15min.
13.90 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gerard López: Xavi otrzymał kilka ofert

Gerard López: Xavi otrzymał kilka ofert

Trener reprezentacji Katalonii i były gracz FC Barcelony, Gerard López, uważa, że Xavi, jego były kolega z drużyny, otrzyma tego lata wiele ofert. Krąży na ten temat wiele plotek, jednak López jest przekonany, że pomocnik zostanie doceniony przez Luisa Enrique.

 

„Jestem przekonany, że Xavi wciąż może grać – najlepiej w Barçy”, powiedział. „Wiem, że Xavi ma kilka ofert i powinien je przestudiować. Jest w wieku, w którym trzeba wszystko brać pod uwagę. Kiedy wróci z Pucharu Świata, usiądzie i porozmawia z Enrique”.

 

Gerard López był też pewien, że pozostanie w zespole zależy tylko i wyłącznie od samego piłkarza.

„Jestem pewien, że Luis Enrique doceni Xaviego jako zawodnika i jako istotny element w szatni ze względu na jego charakter i doświadczenie”, powiedział.

 

Mówiąc o innym pomocniku Barcelony, o którego odejściu się mówi, Fàbregasie, López był przeciwny sprzedaży byłego kapitana Arsenalu: „Ślepo w niego wierzę, nie chciałbym go sprzedać”.

 

Człowiek, który może podjąć tę decyzję – jak i wiele innych – to nowy trener Barcelony, Luis Enrique, którego wybór López uważa za trafny: „Mam wrażenie, że Luis Enrique jest najlepszym rozwiązaniem dla Barçy. Znamy Lucho, jego charakter i to, za co został zapamiętany jako zawodnik. Jego przybycie jest słuszną decyzją.”.

 

„Muszą dokonać wzmocnień”, powiedział López w odniesieniu do przyszłego sezonu i tego, co trzeba będzie zrobić, by ponownie móc zdobyć tytuł. „Niezależnie od tematu piłki, Barcelona z Enrique może zmienić swój charakter”.

 

Miniony sezon był jednak rozczarowaniem, które szybko odnotował także López: „Nie możemy wystawić Barçy dobrej oceny, gdyż zespół nie zdobył tytułu i nie spełnił oczekiwań”, powiedział podkreślając, że Barcelona powinna pozostać wierna swoim ideom. „Musimy trzymać się tych idei. To wspaniałe pokolenie i zespół składający się z ważnych zawodników”.

 

Oczekuje się, że nadchodzące lato przyniesie ogromne zmiany w Barcelonie, a López wyraził swoje zdanie na temat przyszłych transferów: „Lubię Laporte, jest młodym obrońcą z dużym doświadczeniem i wysoką klauzulą wykupu. Zobaczymy, czy klub się na niego zdecyduje”.

 

Źródło: InsideSpanishFootball.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/gerard-lopez-xavi-otrzymal-kilka-ofert/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.