26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
5dn.23godz.37min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gerard Piqué. Urodzony na Camp Nou

Gerard Piqué. Urodzony na Camp Nou

21 maja, nakładem wydawnictwa Sine Qua Non, na półkach księgarń w całej Polsce zadebiutuje książka pt. „Gerard Piqué. Urodzony na Camp Nou”. Jej autorem jest komentator piłkarski telewizji Sportklub Polska, Mateusz Bystrzycki.

W 2008 roku, ku zdumieniu mediów całego świata, odradzająca się FC Barcelona zainwestowała kilka milionów euro, aby pozyskać zawodnika rezerw Manchesteru United, Gerarda Piqué. Katalończyk wracał więc do klubu, który wypuścił go w świat wielkiego futbolu. Piqué z miejsca wniósł do ukochanej drużyny zupełnie nową jakość. Sześć trofeów w pierwszym roku obecności na Camp Nou nie pozostawiało złudzeń – miejsce na środku defensywy „Blaugrany” czekało właśnie na niego.

– W ciągu zaledwie kilku lat Piqué przebył drogę z ławki rezerwowych Manchesteru United do zdobycia z reprezentacją Hiszpanii Mistrzostwa Świata. Wykonany przez Katalończyka postęp był tyleż imponujący, co niespodziewany. Należy pamiętać, że jego przygoda z Camp Nou rozpoczęła się od ławki rezerwowych, a nawet przesiadywania na trybunach. Dopiero po kilku udanych występach Pep Guardiola zaufał „Geriemu” w pełni. Niezwykle doświadczony, ale wciąż młody i głodny kolejnych sukcesów, ma przed sobą jeszcze wiele lat spektakularnej gry. Jego status jednego z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych obrońców w historii piłki nożnej jest niezagrożony – mówi autor książki „Gerard Piqué. Urodzony na Camp Nou”, Mateusz Bystrzycki.

Gerard Piqué to postać barwna, pełna energii i sprzeczności. Taka też jest jego biografia – przekrojowa, dygresyjna, napisana z prawdziwą pasją, z miłości do katalońskiego klubu.

Mateusz Bystrzycki – dziennikarz sportowy z kilkunastoletnim stażem, spiker imprez sportowych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2009 roku trafił do telewizji Sportklub Polska, gdzie miał okazję skomentować blisko 500 meczów piłkarskich z udziałem najlepszych drużyn świata. Autor cyklu felietonów „Przy Canaletes mówią” publikowanych na łamach portalu FCBarca.com.

 

Pragniemy również przypomnieć, iż książka pod tytułem „Gerard Piqué. Urodzony na Camp Nou” jest nagrodą w naszym konkursie, którego regulamin można znaleźć pod tym adresem – KLIK. Konkurs organizowany jest z okazji przekroczenia 10 tysięcy fanów na naszym profilu na Facebooku.

 

Gerard Pique

 

Źródło: Własne

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/gerard-pique-urodzony-na-camp-nou/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.