31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.16godz.42min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola: Gratulacje dla Atlético, ale Barça nadal pozostaje wielkim klubem

Guardiola: Gratulacje dla Atlético, ale Barça nadal pozostaje wielkim klubem

Trener Bayernu Monachium, Pep Guardiola, świętował zwycięstwo swojego obecnego klubu, ale również łączył się ze ‘swoją’ Barçą.

 

Był zobowiązany do skupienia się na pojedynku z Borussią Dortmund, ale wiedział, że Barça gra o tytuł w lidze. Ostatecznie Guardiola cieszył się wygraną Bawarczyków, ale odczuł smutek po tym , co stało się na Camp Nou, tak jak każdy dobry culé. Mimo to, zachował się szlachetnie, jak to zwykle bywa w jego przypadku i poprosił, by zmiany, które mają został dokonane, były owocne.

„Gratulacje dla Atlético za to, że zostało mistrzem, ale Barça nadal pozostaje wielkim klubem. Jestem pewien, że podejmą właściwej decyzje i będą jeszcze lepsi”, powiedział trener.

Guardiola świętował zdobycie czwartego i ostatniego tytułu dla Bayernu w tym sezonie: „Wygranie ostatniego meczu w sezonie, jeszcze z takim rywalem, to coś niesamowitego. Jestem bardzo dumny z tych tak niezwykłych zawodników, którzy są w tym klubie”.

„Nauczyłem się bardzo wiele w tym roku będąc w Niemczech”, kontynuował trener bawarskiej drużyny, który nie zaprzeczał, że część winy za najtrudniejszy moment drużyny w tym sezonie, czyli porażkę z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów, ponosi on. „Zasłużyłem na krytykę ponieważ zrobiłem coś, co nie przystoi trenerowi”, przyznał.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/05/guardiola-gratulacje-dla-atletico-ale-barca-nadal-pozostaje-wielkim-klubem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.