01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-2godz.-49min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Iniesta: Cały sezon zależy teraz od 90 minut

Iniesta: Cały sezon zależy teraz od 90 minut

Ostatnie wyniki w La Liga sprawiły, że FC Barcelona nadal będzie walczyła o trofeum Mistrza Hiszpanii. Rywalem katalońskiej drużyny będzie Atlético Madryt, któremu wystarczy tylko remis do triumfu.

 

Na konferencji prasowej, która miała miejsce w poniedziałek, Andrés Iniesta potwierdził determinację zespołu, aby zakończyć sezon z ważnym trofeum: „Mamy szansę wygrać ligę w domu i przed naszymi kibicami. Będziemy dawać z siebie wszystko, nawet 200%. Miejmy nadzieję, że wszyscy razem będziemy mogli świętować zwycięstwo”.

 

Iniesta nie zgodził się ze stwierdzeniem, że Atlético Madryt bardziej zasługuje na trofeum: „Ten, kto wygra w sobotę, ten będzie zasługiwał na zwycięstwo. Dlaczego mamy nie zasługiwać, jeżeli nie wygramy? Liderowaliśmy wiele kolejek, wygraliśmy wielkie spotkania, ale też wielkie mecze przegrywaliśmy… O La Liga walczy się przez cały sezon, ale teraz triumf będzie zależał od 90 minut. Myślę, że wszyscy pisaliby się na to, gdyby mieli okazję wygrać ligę w ostatnim meczu sezonu, u siebie i to z Atlético. Grając na Camp Nou będziemy mieli ogromne wsparcie kibiców i jeśli wygramy, to myślę, że będzie to większa uroczystość, niż kiedykolwiek”.

 

Dla Iniesty jest jasne, że „Czy dobrze graliśmy w tym sezonie, czy nie, to i tak to jest nasz finał. To będzie inne spotkanie od tego w Lidze Mistrzów. W sobotę musimy zapewnić tempo i wysokie umiejętności, a przede wszystkim musimy wykorzystywać swoje sytuacje. Obie drużyny znają się bardzo dobrze, więc małe szczegóły zadecydują o tym, kto wygra”.

 

Hiszpański pomocnik prosił również fanów o wsparcie: „Zespół potrzebuje teraz największego wsparcia kibiców, jak to miało już miejsce w trudnych chwilach. Wszyscy musimy iść w dobrym kierunku i być pozytywnej myśli”. Iniesta dodał także, że „Zwycięstwo w lidze może zrekompensować nieudany sezon”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/iniesta-caly-sezon-zalezy-teraz-od-90-minut/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.