18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.12godz.22min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mini Estadi powoli nabiera kształtów

Mini Estadi powoli nabiera kształtów

Nowy Mini Estadi powoli nabiera kształtów. Dzięki nabyciu okolicznego terenu, prace na Ciutat Esportiva idą szybko i można zobaczyć już szkielet obiektu, w którym grać będą młodzieżowe zespoły Barçy.

Kilka dni temu minister ds. infrastruktury i rozwoju, Santi Vila, burmistrz Sant Joan Despí, Antonio Poveda i prezydent FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu, odwiedzili te tereny, by obejrzeć dotychczasowe efekty pracy.

 

Projekt, który zostanie zrealizowany w ciągu trzech lat, spocznie na powierzchni 129 308 metrów kwadratowych nabytych dla Tennis Club El Forn.

 

Oprócz Mini Estadi, planowana jest przebudowa także innych obiektów. Pozwoli to na wyposażenie i wzrost powierzchni o 20% obecnej wielkości Ciutat Esportiva, co kosztować będzie 8,2 mln euro.

 

Dyrektor ds. ekonomicznych, Jordi Moix, powiedział na początku tego roku, że „drużyna powinna grać na nowym stadionie, który spełnia wymogi Ligi: minimum 6000 miejsc, 100 x 63 metrów. Myśleliśmy o Mini Estadi powiększonym o 50% obecnej powierzchni, by spełniał wymogi”.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/05/mini-estadi-powoli-nabiera-ksztaltow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.