Mini Estadi powoli nabiera kształtów

Mini Estadi powoli nabiera kształtów

Nowy Mini Estadi powoli nabiera kształtów. Dzięki nabyciu okolicznego terenu, prace na Ciutat Esportiva idą szybko i można zobaczyć już szkielet obiektu, w którym grać będą młodzieżowe zespoły Barçy.

Kilka dni temu minister ds. infrastruktury i rozwoju, Santi Vila, burmistrz Sant Joan Despí, Antonio Poveda i prezydent FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu, odwiedzili te tereny, by obejrzeć dotychczasowe efekty pracy.

 

Projekt, który zostanie zrealizowany w ciągu trzech lat, spocznie na powierzchni 129 308 metrów kwadratowych nabytych dla Tennis Club El Forn.

 

Oprócz Mini Estadi, planowana jest przebudowa także innych obiektów. Pozwoli to na wyposażenie i wzrost powierzchni o 20% obecnej wielkości Ciutat Esportiva, co kosztować będzie 8,2 mln euro.

 

Dyrektor ds. ekonomicznych, Jordi Moix, powiedział na początku tego roku, że „drużyna powinna grać na nowym stadionie, który spełnia wymogi Ligi: minimum 6000 miejsc, 100 x 63 metrów. Myśleliśmy o Mini Estadi powiększonym o 50% obecnej powierzchni, by spełniał wymogi”.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB