20.06.2024, g. 01:30
MLS
Charlotte FC vs Orlando City
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.52min.
12.10 X3.50 23.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Młody zmiennik Valdésa

Młody zmiennik Valdésa

Julio Guillén odkrył w Sabadell, chłopca grającego na pozycji bramkarza, który może być następcą Valdésa w Barçy.

 

Julio Guillén, odkrył bramkarza, Jordiego Masipa, kiedy grał dla CE Mercantil de Sabadell, w wywiadzie dla Esports en Xarxa wypowiedział się o zawodnik, który może być przyszłością Barcelony.

 

Guillén uważał tak jak ojciec Jordiego, że ten powinien grać na bramce. „Kiedy zaczynał grać w piłkę nie grał na bramce, był pomocnikiem lub obrońcom i spisywał się bardzo dobrze”, przypomina odkrywca piłkarza. „Jednak tuż przed rozpoczęciem treningu zobaczyłem, że został postawiony na bramce i również spisywał się bardzo dobrze. W tamtej chwili zdałem sobie sprawę, że ten facet ma cechy dobrego bramkarza”.

 

Guillén zauważył, że kandydat „nadaje się do gry na bramce. Miał on jednak podpisać kontrakt z zespołem z Madrytu, jednak po tygodniu zdecydował się na Barçę. Początkowo nie było łatwo, po roku gry, trener Masipa, kiedy zawodnik grał jeszcze w polu, potrzebował pilnie bramkarza i postanowił porozmawiać z ojcem, aby Jordi mógł trenować z bramkarzami. Masip spróbował i tam został. Teraz trenuje i czeka z nadzieją na szanse w pierwszym zespole”.

 

Guillén twierdzi, że „Jordi Masip ma wystarczające umiejętności do gry w pierwszym zespole. Jeśli spojrzeć na przykład na grę nogami, nie ma bramkarza w pierwszym składzie, który przewyższa go pod tym względem”. „Myślę, że Jordi Masip jest naturalnym zmiennikiem Valdésa”, powiedział, dodając „także jego obecni trenerzy uważają, że Masip ma możliwości godnego zastąpienia Valdésa. Nie tylko jest bardzo dobry, ale ma również sporo charyzmy”.

 

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/mlody-zmiennik-valdesa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.