21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.48min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar: Messi był naszym rozwiązaniem, nie problemem

Neymar: Messi był naszym rozwiązaniem, nie problemem

Jeżeli Argentyna i Brazylii będą dobrze radzić sobie podczas Mistrzostw Świata, istnieje szansa, że obie drużyny spotkają się w finale, gdzie twarzą w twarz staną przed sobą Leo Messi i Neymar.

 

„Postaram się zagrać najlepiej jak potrafię i on [Messi] na pewno zrobi to samo”, powiedział Neymar i dodał: „Po spotkaniu na pewno się uściśniemy. Oczywiście w szatni na Camp Nou rozmawialiśmy między innymi o tym i zawsze mówiłem, że będziemy [Brazylia i Argentyna] w finale, ale ja będę zwycięzcą. Wtedy Messi odpowiadał to samo”.

 

Poproszony o streszczenie rozmowy z Messim, odpowiedział ze śmiechem: „Powiedziałem mu, że będą mieli szczęście na Mistrzostwach Świata i dotrą do finału. Następnie przegrają z Brazylią”. Mówiąc o poprzednim sezonie, Neymar bronił Argentyńczyka: „Moim zdaniem Messi jest najlepszym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Nigdy nie widziałem kogoś podobnego. Jeśli mam coś powiedzieć, to będę bronić go do śmierci. Był naszym rozwiązaniem, nie problemem”.

 

Jeśli Brazylia i Argentyna mają spotkać się w finale, to wcale nie czeka ich tam łatwa droga. Neymar jest ostrożny komentując pierwsze wyzwania w fazie grupowej: „Jesteśmy w trudnej grupie. Wszystkie drużyny są silne i mają różne kultury piłkarskie. Wiemy o nich wszystko i oni wiedzą wszystko o nas” i dodał: „To będzie bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Mamy doskonałą okazję, aby dojść do finału i wygrać, ale musimy zacząć dobrze, ja w Pucharze Konfederacji. Musimy być w naszym najlepszym rytmie od pierwszego gwizdka”.

 

Zapytany o możliwe problemy i protesty, które mogą wystąpić podczas Mistrzostw Świata, Neymar powiedział: „Oni mają swoje problemy, a my swoje. To samo stało się w Pucharze Konfederacji zaledwie rok temu. Jak powiedzieli, nie mają nic przeciwko piłce nożnej. Na pewno mają swoje powody, ale to nie powstrzyma ich od wspierania drużyny narodowej„.

 

Na zakończenie dodał: „Każdy piłkarz marzy o grze na Mistrzostwach Świata. Dla mnie pierwsza okazja do spełenienia marzeń następuje na mojej ojczystej ziemi. To sprawia, że ​​radość z gry w tych rozgrywkach jest podwójna”.

 

Źródło: InsideSpanishFootball.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/neymar-messi-byl-naszym-rozwiazaniem-nie-problemem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.