29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.47min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pełen zapis konferencji prasowej Luisa Enrique

Pełen zapis konferencji prasowej Luisa Enrique

W środę o godzinie 13:00 odbyła się pierwsza konferencja prasowa Luisa Enrique. Dziennikarze zadawali mnóstwo ciekawe pytań, na które nowy trener odpowiadał z humorem, a także z ogromną powagą. Poniżej prezentujemy przebieg konferencji.

 

LISTA ZADAŃ: „Muszę zobaczyć obiekty, miejsca, w których będziemy pracować, a potem usiąść do rozmów z zarządem sportowym. Pozwolę sobie być prowadzony przez nich, choć znam dobrze klub.”

 

ZDEFINIOWANIE SIEBIE, JAKO TRENERA: „Przystojny, wysoki, miły facet… (śmiech) Trener jest bardziej liderem niż trenerem piłki nożnej. Można to mierzyć na wiele sposobów. Nie tylko pod względem techniki, ale i wiedzy taktycznej. Jest wiele rzeczy, które mają wpływ. Staram się połączyć kilka rzeczy, z których skorzysta klub.”

 

SPECJALNOŚĆ: „Dziś jest wyjątkowy dzień dla mnie. Nie ma słońca, ale kiedy opuszczałem dom widziałem jego promienie i powiedziałem do siebie <To niesamowite, zostane trenerem FC Barcelony>. Moje doświadczenia z końca sezonu były takie same, jak każdego kibica – cierpiałem. Wszystko inne, co się wydarzyło, to już historia.”

 

LEO MESSI: „Jestem zachwycony, że najlepszy piłkarz na świecie będzie grał w mojej drużynie. Klub musi czuć to samo, bo przedłużyli jego umowę. Jego występy w tym sezonie nie były tak ekscytujące, jak w poprzednich, ale nadal był niesamowity. Mam nadzieję, że ze mną odnajdzie swoją formę. Jest on niezbędnym, wyjątkowym piłkarzem… Jak reszta zespołu!”

 

STYL GRY: „Zagramy ofensywnie, co jest tożsamością Barcelony w ostatnich latach. To sposób gry, z jakiego zespół znany jest na całym świecie. Chcę znaleźć atrakcyjny styl piłki nożnej: to moje wyzwanie. Chcę, aby mój zespół miał swój model gry. Chcę, aby moi zawodnicy byli na najwyższym możliwym poziomie i chcę, aby była konkurencyjność. To dobrze, kiedy nie każdy może grać i ma tę sportową złość. Chcę presji na wygraną każdego dnia.”

 

DYSCYPLINA: „Jestem zawsze pozytywny, nie martwcie się. Chcę zarządzać zespołem, jak w przeszłości. Podziwiam go, jako fan piłki nożnej i, jako socio. Moim zadaniem, jako trenera, jest pomóc. Nie potrzebujemy ciężkiej dyscypliny, ale komunikacji i wymagania od siebie jeszcze więcej. Chcę bardzo dobrze wyszkolić moich piłkarzy. Najważniejszą rzeczą jest, aby korzystali z treningów i cieszyli się tym wspaniałym zawodem. Jeśli jesteśmy wszyscy razem – drużyna, trener, zarząd i kibice – jesteśmy o wiele silniejsi.”

 

XAVI: „To przyjaciel i były kolega z drużyny. Mógłbym powiedzieć wiele rzeczy o nim, ale nadejdzie czas, aby usiąść, porozmawiać i ocenić, to co wszyscy chcemy. Poczekamy przed podjęciem decyzji.”

 

EGO ZARZĄDU: „W każdym zespole są ludzie, którzy mają wyższą wagę niż my, ale to o co w tym wszystkim chodzi, to wspólna praca. Zgodzimy się na wszystkie ważne rzeczy, na rzeczy, które będą respektowane. Piłkarze są bardzo inteligentni, a ich zachowanie będzie dobre pod każym względem. Chodzi o rozmowę, komunikację – wtedy zobaczymy. Jeśli będzie nieprzyjemna sytuacja, będziemy ją rozwiązywać.”

 

PLANY: „Widziałem zespół w tym sezonie bardzo dużo. [mówi do dziennikarza] Rozumiem, że chcesz wiedzieć wszystko, ale oni [piłkarze] są o wiele bardziej spokojni niż Ty. Piłkarze muszą wiedzieć, że jeśli nie są oni na poziomie wymaganym, to wtedy następują zmiany. Nie możemy zapomnieć, że istnieje na rynku wielu zawodników i wiele rzeczy musi zostać zmienionych. Będziemy umacniać się we wszystkich pozycjach i spróbujemy mieć zespół, który będzie ekscytował ludzi.”

 

TROFEA: „Właśnie my jesteśmy z bardzo dobrego okresu, kiedy to zdobywaliśmy wiele trofeów i graliśmy bardzo dobry futbol. Trudno przyzwyczaić się do czegoś innego. Te wymagania nie mogą być większa. Nie można wygrać tak samo, jak za starych czasów.”

 

MASCHERANO: „To jest podobne pytanie, jak o Xaviego. On jest bardzo ważnym zawodnikiem, nie tylko na boisku. Widzimy, jak zarządza drużyną, jakby był kapitanem. Będzie czas na podjęcie decyzji.”

 

GRA 4-3-3: „Musimy wybrać system, który będzie przynosił korzyści nam wszystkim.”

 

FRANCESCO TOTTI: „To mit, że mówią na mnie Tassotti. Pamiętam dzień, kiedy ogłosiłem, że odchodzę od AS Romy, a jednym z niewielu zawodników, który przyszedł zobaczyć się ze mną był Totti. Mówiąc, że nie mamy dobrych stosuków, kłamiecie, aby sprzedać więcej gazet. Prawda jest zupełnie inna.”

 

INTENSYWNOŚĆ: „O ile mi wiadomo, piłkarze FC Barcelony trenują bardzo dużo. Intensywność musi być, będziemy trenować w taki sposób, jak grać. Będzie intensywność.”

 

SZANSA DLA MŁODYCH: „Kocham wspierać młodych piłkarzy, ale żądam od nich maksimum. Otwieram drzwi dla nich, ale muszą być ambitni i żyć dla Barçy.”

 

PORÓWNANIA Z PEPEM GUARDIOLĄ: „Chciałbym wysłać mu moje pozdrowienia i pogratulować mu tego, co on osiągnął w tym sezonie. Czy się boję? Jest to jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Myślę o mojej rodzinie i wszystkich, którzy mnie kochają i są ze mną. Rozmawiałem z nim [Guardiola]. Jesteśmy przyjaciółmi i nasze rodziny mają bardzo dobre stosunki.”

 

CESC: „Nie należy teraz podejmować żadnych decyzji. Nie ma czasu na to wszystko.”

 

TROFEA: „Jestem tu, aby wygrywać puchary, bo przez to ocenia się pracę, którą wykonamy.”

 

STRATEGIA: „Nie ma lepszego sposobu na obronę niż posiadanie piłki. Musimy zaskoczyć naszych przeciwników i będziemy wprowadzać drobne dodatki. Trzeba tak to wszystko rozwiązać, abyśmy nie byli przewidywalni”.

 

Źródło: AS.com

mainXX:/2014/05/pelen-zapis-konferencji-prasowej-luisa-enrique/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.