31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.11godz.43min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pinto trenerem bramkarzy?

Pinto trenerem bramkarzy?

Zmiana w bramce FC Barcelony jest nieunikniona, a zapowiedziana była prawie rok temu, kiedy Víctor Valdés ogłosił, że nie przedłuży umowy. To samo dotyczy José Manuela Pinto, który ma zostać w Barcelonie w roli trenera bramkarzy.

 

Były golkiper Celty Vigo raczej nie przedłuży swojego kontraktu, ale kataloński klub chce, aby Andaluzyjczyk został trenerem bramkarzy. Umowa z Pinto (38 lat) kończy się 30 czerwca tego roku, ale pokazał w końcowej fazie sezonu, że wciąż można na niego liczyć i potrafi rywalizować na najwyższym poziomie.

 

Jeśli Pinto przyjmie tę ofertę, to klub będzie miał jedną lukę mniej do zapełnienia, gdyż nowym trenerem zostanie Luis Enrique i przybędzie wraz ze swoim sztabem, ale nie ma wśród nich takiego specjalisty od gry na pozycji bramkarza. Juan Carlos Unzué powróci na Camp Nou, ale raczej w roli asystenta Enrique.

 

To może być także dobra informacja dla Leo Messiego, który jest przyjacielem Pinto i bardzo dobrze się dogadują. Klub chce, aby najlepszy zawodnik w drużynie był szczęśliwy i przygotowuje mu do tego odpowiednie warunki.

 

Źródło: Marca.com

mainXX:/2014/05/pinto-trenerem-bramkarzy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.