3dn.10godz.32min.

Rafinha, Bojan i Deulofeu dobrze wykonali swoją pracę

Trzej zawodnicy wypożyczeni z FC Barcelony, Rafinha, Bojan i Deulofeu, w pewnym stopniu przyczynili się do osiągnięć drużyn, w których grali: do utrzymania się Celty na odpowiednim poziomie, z dala od strefy spadkowej, do zdobycia mistrzostwa przez Ajax i do możliwość grania Evertonu w europejskich pucharach.

Rafinha Alcántara (Celta), Bojan Krkić (Ajax) i Gerard Deulofeu (Everton), trzej zawodnicy wypożyczeni z pierwszej drużyny FC Barcelony, doszli do końca sezonu z poczuciem, że dobrze  wykonali swoją pracę. Wszyscy oni zagrali wielokrotnie w drużynach, do których zostali wypożyczeni,  i każdy z nich strzelił przynajmniej jednego gola i, dodatkowo, ich drużyny miały bardzo dobry sezon.  Celcie, w której grał Rafinha, udało się utrzymać w La Liga, Ajax, zespół Bojana, zdobył mistrzostwo, a Everton, drużyna Deulofeu, zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Każdy z nich przyczynił się do sukcesu drużyny, w której grał.

Rafinha (Celta): Z aktualnie 46 punktami na koncie (a zostały jeszcze dwie kolejki), Celta Vigo zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej i jest całkowicie ubezpieczona przed spadkiem, jednak nie zagra w europejskich pucharach. Pomocnik jest czwartym najczęściej grającym zawodnikiem Celty (rozegrał łącznie 2365 minut) i, prócz ostatniej kolejki, pojawił się ostatnio pięć razy pod rząd w pierwszym składzie. W ostatnim rozgrywanym meczu, przeciwko Osasunie, Luis Enrique dał mu odpocząć, co miało związek z odczuwanym dyskomfortem w palcu lewej stopy. Rafinha strzelił cztery gole i może jeszcze pobić ten wynik, jeśli zagra w meczu przeciwko Realowi Madryt i Valencii.

Bojan (Ajax): On już wie, jak to jest być mistrzem Eredivisie. W swoim pierwszym sezonie w Holandii, napastnik zdobył mistrzostwo ligi (zadedykował je Tito Vilanovie poprzez napis na koszulce „To dla Ciebie, Tito”). W lidze zdobył łącznie cztery gole w 24 meczach i 17 razy wystąpił od pierwszej minuty. Ostatni raz był w poprzedni weekend, w ostatnim ligowym pojedynku, granym z NEC Nijmegen, który zakończył się remisem 2-2. W ćwierćfinale Pucharu Holandii również strzelił gola, jednak ostatecznie Ajaxowi nie udało się zdobyć tego trofeum, gdyż przegrał 1-5 z PEC Zwolle.

Deulofeu (Everton): W tym tygodniu zostanie rozegrana ostatnia kolejka Premier League w tym sezonie i Everton, prowadzony przez Roberta Martíneza, zajmujący piąte miejsce w tabeli, nie masz szans znalezienia się na czwartym, które gwarantuje grę w Lidze Mistrzów, jednak miejsce, które zajmuje, pozwala mu grać w Lidze Europejskiej. Po tym, jak Gerard Deulofeu wyleczył się z kontuzji mięśniowej prawego uda, której doznał zeszłej zimy (leczył się z niej w Barcelonie), powrócił do Anglii i w pewnym stopniu przyczynił się do wszystkiego tego, co zdarzyło się w ostatnich miesiącach. Jak do tej pory zagrał w 24 meczach, a w dziewięciu wystąpił od pierwszej minuty. W lidze strzelił trzy gole, zdobył też jednego w Pucharze Ligi.

Źródło: FCBarcelon.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/05/rafinha-bojan-i-deulofeu-dobrze-wykonali-swoja-prace/