31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.10godz.3min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Real Madryt i FC Barcelona powalczą o sensację drugiej ligi

Real Madryt i FC Barcelona powalczą o sensację drugiej ligi

FC Barcelona i Real Madryt od lat walczą o zawodników młodego pokolenia. Tym razem celem obu klubów stał się zawodnik Segunda División, który był sensacją drugiej rundy.

 

Mowa o Marco Asensio. Ten 18-latek w ostatnim czasie bardzo szybko się rozwinął i przeskoczył kolejny poziom debiutując w pierwszej drużynie Mallorki. Obecny menadżer tej drużyny mówi o nim tak: „To talent czystej wody”.

 

Carreras ma do tego powody, gdyż wiele najlepszych europejskich klubów z uwagą śledzi poczynania tego ofensywnego pomocnika w ostatnich dwóch latach. Valencia, Roma, Manchester City to tylko kilka klubów, które obserwowały Marco, ale dwoma największymi są niewątpliwe FC Barcelona i Real Madryt. Oba te kluby mają największe szanse na sprowadzenie latem Asensio.

 

Chociaż Asensio strzelił tylko raz w 18. występach w Mallorce, to wszyscy zachwycają się jego kreatywnością, dryblingiem i kontrolą nad piłką. Wszyscy są świadomi, że odgrywa ważną rolę w zespole i może być kluczowy w uniknięciu degradacji z Segunda.

 

Biorąc pod uwagę problemy finansowe klubu z Balearów, mało prawdopodobne jest, aby zaoferowali Asensio satysfakcjonującą ofertę. Zwłaszcza, że jego odejście dałoby klubowi duży zastrzyk gotówki. Bardzo prawdopodobne, że Marco odejdzie za klauzulę odstępnego zapisaną w kontrakcie, która wynosi 4 mln euro.

 

 

Źródło: insidespanishfootball.com

mainXX:/2014/05/real-madryt-i-fc-barcelona-powalcza-o-sensacje-drugiej-ligi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.