Sabella: Messi nie oszczędzał się na Mundial

Sabella: Messi nie oszczędzał się na Mundial

Koniec sezonu FC Barcelony spowodował, że wiele krytyków odezwało się w kontekście Leo Messiego, uważając że oszczędzał się on na mistrzostwa Świata. W wywiadzie dla gazety Olé, Alejandro Sabella bronił swojego zawodnika.

 

Messi nie oszczędzał się

 

„On wcale się nie oszczędzał. Grał w spotkaniach Ligi Mistrzów i La Liga, w których Barça miała szansę na tytuł. On jest profesjonalistą.”

 

Messi jest liderem

 

„On jest innym rodzajem przywódcy, ponieważ lideruje na swój własny sposób. Jest liderem z entuzjazmem w piłce nożnej, aby wszyscy mogli się mu kłaniać. Czuje się dobrze razem z kolegami z drużyny i trenerami, ale tak samo jest w drugą stronę. To sprawia, że on czuje się komfortowo.”

 

Koledzy sprawiają mu radość

 

„Jego koledzy wiedzą, że Messi jest najlepszy, ale też wiedzą, jak sprawić, aby czuł się dobrze i był szczęśliwy. Jeśli Leo czuje się w porządku, to cały zespół zaczyna grać dobrze i sam ma unikalne zdolności.”

 

Brak zmartwień o Messiego

 

„Widziałem go i ma się dobrze poza boiskiem. Problemem jest to, że grając w takiej drużynie, jak Barça, musisz wygrywać, a kiedy tak nie jest, to ludzie są na ciebie źli. Zawodnik nie jest do tego przyzwyczajony, ale to jest coś, co sprawia, że ​​rośnie. Nie martwię się o niego.”

 

Uwaga na Messiego

 

„Leo zawsze jest otoczony przez ośmiu przeciwników, kiedy tylko dostaje piłkę. Wszyscy trenerzy będą próbowali znaleźć sposób, aby go zatrzymać, ale cały zespół pomoże mu objąć odpowiedzialność.”

 

Źródlo: Weloba.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB