17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.1min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Siedem kontraktów w dziewięć lat

Siedem kontraktów w dziewięć lat

Leo Messi i FC Barcelona w tym tygodniu osiągną porozumienie w sprawie nowego kontraktu Argentyńczyka. La Pulga nową umowę z katalońskim klubem podpisze po raz siódmy w ciągu ostatnich dziewięciu lat.

 

– Pierwszy kontrakt z FC Barceloną został podpisany przez Messiego w czerwcu 2005 roku.

 

Negocjacje po świetnym występie w Pucharze Gampera

 

Messi zachwycił wszystkich latem w Pucharze Gampera, kiedy to FC Barcelona mierzyła się z Juventusem Turyn, a Argentyńczyk otrzymał pochwałę od samego Fabio Capello. Barça najpierw chciała wypożyczyć Leo, ale we wrześniu 2005 roku zdecydowała się na edytowanie jego kontraktu i tym samym stał się ważnym członkiem ekipy Franka Rijkaarda.

 

Styczeń 2007 roku; klauzula – 150 milionów euro

 

Messim interesowało się wiele europejskich klubów, które widziały w nim ogromny potencjał. Kataloński klub chciał zapobiec chęci zmiany barw klubowych przez Lionela i nowa umowa zawierała klazulę wykupu opiewającą na 150 milionów euro oraz wiązała piłkarza z zespołem do 2014 roku.

 

Odejście Ronaldinho i czas Messiego

 

W lipcu 2007 roku drużynę opuścił Ronaldinho i Messi stał się niekwestionowaną gwiazdą, więc również warunki kontraktu musiały ulec poprawie. Pensja zawodnika wzrosła do 8,5 miliona euro za sezon, a reszta pozostała niezmieniona.

 

Wrzesień 2009 roku – najlepiej opłacany piłkarz w drużynie

 

Argentyńczyk dwa lata później znów pojawił się w siedzibie klubu. Tym razem podpisał nową umowę, która obowiązywała do 2016 roku oraz zawierała wyższą klauzulę wykupu. Każdy klub, który chciałby pozyskać Messiego musiałby zapłacić 250 milionów euro, a zarobki gracza wzrosły do 11 milionów euro za sezon.

 

Messi 2018

 

W lutym 2013 roku Messi przedłużył swoją umowę o kolejne dwa lata. Klauzula odejścia nie uległa zmianie, ale za to pensja wzrosła do 16 milionów euro za sezon oraz zawierała bonusy za na przykład rozegranie minimum 65% wszystkich spotkań.

 

– Ostatnie przedłużenie umowy przez Messiego mówiło o 20 milionach euro za sezon oraz możliwych kolejnych trzech milionach za sprawą różnych bonusów.

 

Źródło: Marca.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/siedem-kontraktow-w-dziewiec-lat/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.