26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.0godz.6min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Spotkanie zarządu dotyczące nadchodzącego sezonu

Spotkanie zarządu dotyczące nadchodzącego sezonu

Podczas ostatniego spotkania zarządu Klubu zostały podjęte decyzję odnośnie kilku ważnych aspektów projektu planowanego przez Andoniego Zubizarretę i prezydenta Josepa Maria Bartomeu. Dyrektor sportowy odpowiedział na pytania dotyczące tego  co zaplanował.

 

Na początek Zubi wypowiedział się na temat trzech zawodników: ter Stegena, Rafinhy i Deulofeu. Wraz z materiałami wideo przedstawił także zalety każdego z zawodników i krótko opisał ich sylwetki. W przypadku ter Stegena podkreślił dobrą grę nogami i osobowość.

 

Zubizarreta mówił także o możliwości dołączenie oprócz ter Stegena także drugiego bramkarza światowej klasy. Niektórzy twierdzą, że kontaktował się z belgijskim bramkarzem, Thibaut Courtois, którego transferowi może przeciwdziałać Chelsea. Dyrektor sportowy podkreślił jednak, że chce posiadać dwóch bramkarzy na najwyższym poziomie.

 

Zubi przypomniał, że chciał uniknąć sytuacji jak w tym sezonie jeśli chodzi o pozycję bramkarza. Ter Stegen jest uważany za solidnego bramkarza światowego formatu. Zbiera pozytywne oceny od wszystkich ze sztabu trenerskiego Barçy. Zakup jednak jednego solidnego bramkarza (Belg) i dwóch niższej klasy ponownie doprowadzi do sytuacji, że jeden bramkarz będzie rozgrywać cały sezon (jak w przypadku Valdésa), a drugi i trzeci bramkarz będą pojawiać się na boisku jedynie w przypadku kontuzji.

 

Elías chwali Masipa

 

Mowa była również o Jordim Masipie, 25-letnim bramkarzu drugiej drużyny. Silvio Elías chwalił jakoś golkipera grającego w Barçy B. Luis Enrique zaznaczył, że chce mieć trzech bramkarzy na dobrym poziomie, więc poza ter Stegenem i Masipem będzie sprowadzony jeszcze jeden zawodnik.

 

Rada omówiła także możliwość sprowadzenia typowej „dziewiątki”. Zawodnika, który zawsze był w klubie, aż do czasów Leo Messiego, który przejął rolę strzelca (w trakcie także był Ibrahimović), w kontekście poszukiwania zawodnika z drużyny młodzieżowej rozpatruje się kandydaturę Jeana Marie Dongou, Sandro Ramíreza i Munira el Haddadi.

 

Luis Enrique, który ma już wiele do powiedzenia w tej sprawie, niekoniecznie chce typowego zawodnika na pozycję „9”. Lucho wolałby gracza bardziej uniwersalnego, mobilnego, mogącego wymieniać się z Messim pozycjami. Więc uznaje wyższość Villi nad Ibrahimoviciem.

 

Zubizarreta jest przekonany, że Messi ponownie będzie odgrywał znaczącą rolę w zespole, dlatego też będzie dążył do przedłużenia z nim kontaktu. Zubi wierzy w Argentyńczyka, który tego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych i zawodził w decydującej części sezonów.

 

Zubi zapewnił uczestnikom spotkania, że jest świadomy tego, że końcówka sezonu była uzależniona od długości ławki rezerwowych i małych możliwości jeśli chodzi o rotacje w składzie.

 

Po tym Zubi opuścił salę konferencyjną. Bartomeu natomiast zapowiedział nowe spotkanie, które miałoby dotyczyć skompletowania pełnej drużyny, a nie tylko omówienia pozycji bramkarza i napastnika. W ciągu miesiąca się ono odbędzie i zapadną decyzje.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/spotkanie-zarzadu-dotyczace-nadchodzacego-sezonu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.