21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.2min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tata Martino: Barça musi wygrywać cały czas

Tata Martino: Barça musi wygrywać cały czas

Były trener FC Barcelony, Tata Martino, powrócił do Argentyny i udzielił pierwszego wywiadu od momentu opuszczenia katalońskiego klubu na początku maja.

 

Argentyńczyk wypowiedział się dla TyC Sport na temat presji zwycięstwa w Barcelonie, a także wyraził swój podziw dla rodaka, Leo Messiego.

 

„Różnicą między wielką instytucją, taką jak FC Barcelona, a małą instytucją, jest to, że w tej pierwszej jesteś zobligowany wygrywać cały czas, podczas gdy w tej drugiej może być różnie. Barça ma w swoim DNA wpisane zwycięstwo”.

 

„Bardzo dobrzy zawodnicy spotykają się w Barçy i nigdy nie są zmęczeni zwyciężaniem”, kontynuował. „Zawodnicy wiedzą, że obecna, uprzywilejowana pozycja Barcelony pozostanie, jeśli będą grać dobrze i zwyciężać”.

 

Były trener Barçy chwalił także swojego rodaka i byłego zawodnika, Leo Messiego, który według Martino ma niezwykłe predyspozycje i talent.

 

„Messi nie jest zawodnikiem, który ciągle myśli, żeby zrobić coś nowego, odmiennego, to przychodzi mu naturalnie. Jednego dnia stwierdził, że pora zacząć zdobywać bramki bezpośrednio z rzutów wolnych i zaczął tak robić. Jeśli przyjrzeć się jego pierwszym trzem bądź czterem latom, można zaobserwować, że nawet nie strzelał z rzutów wolnych. Wszystkie rekordy, które chce pobić to pobije, ponieważ jest jeszcze młody i bardzo skuteczny”.

 

Wracając do Argentyny Martino włączył się w marzenia jego kraju o zdobyciu Mistrzostwa Świata i upatruje szansy Argentyny na turnieju w Brazylii.

 

„Drużyna jest solidna. Myślę, że zespół jest bardzo skupiony na celu i osiągnie coś wyjątkowego. Ta grupa zawodników jest przekonana, że jej czas nadszedł”, powiedział. „W kwalifikacjach wygrali swoją solidnością”.

 

Na koniec porównując argentyński futbol do tego w Europie, Martino był pewny na temat różnicy w konkurencyjności w obydwóch ligach.

 

„Możliwość podróży dała mi inne spojrzenie i inną miarę piłki. Poziom jest zupełnie inny w Europie”, zakończył.

 

Źródło: InsideSpanishFootball.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/tata-martino-barca-musi-wygrywac-caly-czas/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.