Tebes: Mecze Madryt – Barça będą w poniedziałek

Tebes: Mecze Madryt – Barça będą w poniedziałek

Prezydent LFP, Javier Tebas, wypowiedział się na temat terminarza Primera División na sezon 2014/15. Podkreślił on, że FC Barcelona i Real Madryt mogą grać spotkania w poniedziałek.

 

Javier Tebas, prezydent LFP, powiedział, że sezon La Liga rozpocznie się 17 lub 24 sierpnia. Decyzja może zostać podjęta w ciągu najbliższych 48 godzin. Wątpliwości budzi fakt, że „wiele piłkarzy z hiszpańskich drużyn będzie grało na Mistrzostwach Świata”.

 

Tabas ujawnił również zmiany godzin poniedziałkowych spotkań – nie będą one rozgrywane o 22:00, jak to miało miejsce do tej pory, a o 20:45. Koniec ligowych rozgrywek nastąpi 24 maja 2015 roku, ponieważ 30 maja odbędzie się finał Copa del Rey, a 6 czerwca finał Ligi Mistrzów. Ponadto, 14 czerwca Hiszpania zagra z Białorusią.

 

Superpuchar Europy, w którym zagrają na pewno dwie hiszpańskie drużyny, zaplanowano na 12 sierpnia. Istnieje możliwość, że niedzielne spotkania zostaną przesunięte o jedną godzinę – wcześniej 17:00, 19:00 i 21:00, a może być 16:00, 18:00 i 20:00.

 

Ponadto, Tabas podkreślił, że zarówno FC Barcelona, jak i Real Madryt, mogą grać w poniedziałek podczas nowego sezonu. W terminarzu nie będzie żadnych ulg dla „lepszych rankingowo drużyn”.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB