31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.13godz.47min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Unzué również chce Claudio Bravo

Unzué również chce Claudio Bravo

Podczas prezentacji Marc André ter Stegena, Andoni Zubizarreta powiedział, że Juan Carlos Unzué był jednym z pierwszych zwolenników tego transferu do FC Barcelony. Teraz sytuacja może się powtórzyć.

 

Juan Carlos Unzué jest trenerem bramkarzy, więc na zawodnikach z tej pozycji zna się, jak mało kto. Marc André ter Stegen dostał od niego „błogosławieństwo” i to samo może stać się teraz z Claudio Bravo. Chilijski bramkarz Realu Sociedad może trafić wkrótce na Camp Nou.

 

Claudio Bravo ma niezwykłe umiejętności gry jeden na jednego, a ponadto potrafi grać nogami, co w FC Barcelonie jest kluczowe. W La Liga jest bardzo cenionym bramkarzem, co nie umknęło uwadze sztabowi trenerskiemu Luisa Enrique.

 

Z tego też powodu odrzucony został Courtois i Claudio Bravo stał się numerem jeden z La Liga. Chilijczyk miałby uzupełnić trio bramkarzy, gdzie są już Marc André Ter Stegen i Jordi Masip. Pomysł z trzema portero zaakceptował Luis Enique.

 

Brakuje jedynie zgody Sociedad

 

Jak donosi Donostia Ángel López, FC Barcelona i Claudio Bravo osiągnęli werbalne porozumienie i jedyny problem tkwi w Realu Sociedad. Klub chce uzyskać za niego wartość klauzuli, czyli 30 milionów euro, co jest kwotą dość wysoką. Katalończycy nie chcą wydawać takich pieniędzy, a co więcej – ma być to bramkarz nie droższy od Ter Stegena (12).

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/05/unzue-rowniez-chce-claudio-bravo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.