18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.2min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubi: Czuję się odpowiedzialny za to, co stało się w tym sezonie

Zubi: Czuję się odpowiedzialny za to, co stało się w tym sezonie

Dyrektor Sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, towarzyszył Luisowi Enrique na konferencji poświęconej przejęciu przez Enrique obowiązków trenera Blaugrany, przywitał Asturyjczyka i powiedział kilka słów na temat spraw związanych z przyszłymi transferami i swojej odpowiedzialności za klub.

 

Luis Enrique: „Przybył tutaj, ponieważ zna naszą filozofię gry i pokazał wysoki poziom trenerski w ostatnich latach. Uważamy, że jest on w pełni gotowy do podjęcia takiego wyzwania. Luis jest z tych osób, które podejmują się trudnych wyzwań, a to w przyszłym sezonie jest trudne. Razem przez to przejdziemy. On zna nasz sposób trenowania i naszą bazę sportową. Jego sposób pracy bierze pod uwagę naszą koncepcję zwartej grupy, która może poradzić sobie w każdych okolicznościach. Będziemy w dobrych rękach. Będzie miał on dobry wpływ na zespół, który jesteśmy w stanie dostosować do jego potrzeb. Postaramy się dać mu do dyspozycji to, co najlepsze”.


Ter Stegen:
„Rozpoczęliśmy proces podpisywania kontraktu z nowym bramkarzem już dwa lata temu. Wyczuwaliśmy, że sytuacja może się tak potoczyć, że konieczne będzie poszukanie rezerwowego i właśnie dlatego tak postępujemy. Uważam, że Ter Stegen posiada wszelkie predyspozycje do tego, by dołączyć do takiego klubu jak Barça: jest dobry jeden na jednego, dobrze gra nogami, ma osobowość. Dokładnie takie same cechy posiada Jordi Masip, z którym wczoraj doszliśmy do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu”.


Transfery:
„Rynek transferowy zamyka się 30 sierpnia. W poprzednich latach udawało nam się zakontraktować zawodników prawie na ostatnią chwilę, nawet mimo tego, że zaczynaliśmy negocjacje dużo wcześniej. Musimy zachować cierpliwość. Nie rozwiążemy problemu ze składem (kupno i sprzedaż) w ciągu piętnastu dni. Dodatkowo, w latach, w których odbywa się Mundial, na rynku nie ma wielu zawirowań, aż do ostatniego tygodnia”.


Rafinha i Deulofeu:
„Są to dwaj zawodnicy ze składu pierwszego zespołu. Od pierwszego treningu powinni walczyć o bycie w pierwszej jedenastce. To jest to, co będziemy od nich wymagać z chwilą, gdy tu wrócą. Niech pokażą cały talent, który posiadają”.


Odpowiedzialność:
„Odkąd przybyłem do tego klubu, czułem się odpowiedzialny za to, co się w nim dzieje. Zwłaszcza wtedy, gdy coś nie szło tak jak powinno. Może to przez moją duszę bramkarską. Czuję się całkowicie odpowiedzialny za to wszystko, co zdarzyło się w tym sezonie. Czuję się odpowiedzialny również za to, że Luis Enrique zostanie trenerem Barçy. Postaram się mu pomagać i chcę zaoferować mu jak najlepsze warunki do pracy. To będzie moją misją”.

 

Źródło: As.com

mainXX:/2014/05/zubi-czuje-sie-odpowiedzialny-za-to-co-stalo-sie-w-tym-sezonie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.