31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
8dn.15godz.20min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta prezentuje swoją rewolucję

Zubizarreta prezentuje swoją rewolucję

Barça nie chce tracić ani minuty na przygotowanie zespołu na sezon 2014/15. W rzeczywistości, dyrektor sportowy Barcelony – Andoni Zubizarreta już na dziś zwołał specjalne posiedzenie zarządu, aby w pełni rozwiązać sprawy dotyczące przyszłości klubu.

Oczekuje się, że będzie to burzliwe spotkanie, ponieważ kataloński klub czeka „poważna przebudowa”, zgodnie ze słowami prezydenta, który chce doprowadzić do prawdziwej przebudowy składu, by Barça znów stała się konkurencyjna i walczyła o najważniejsze trofea.

Po pierwsze Zubizarreta chce oficjalnie ogłosić przyjście Luisa Enrique na miejsce Gerardo Martino. Następnie oczekuje się przeprowadzenia dokładnego bilansu mijającego sezonu, którego ocena chyba nie może być inna niż negatywna.

Przyjścia i odejścia

W porozumieniu z nowym trenerem, Barça tworzy już listę zawodników, którzy mogą być podstawą nowego projektu. Na część zawodników przyszedł już czas i będą musieli opuścić Barçę latem, by móc przeprowadzić odpowiednie zmiany w klubie.

Rynek transferowy pozostaje otwarty, ale część zawodników już zadecydowała o swoim odejściu. Powodów jest wiele – niektórzy z nich z powodów osobistych zdecydowali się na odejście, innym kończy się umowa lub przechodzą na emeryturę. Do zawodników, którzy nie rozpoczną z Barçą sezonu 2014/ 15, należą:

Valdés
Pinto
Puyol
Song
J. Dos Santos
Afellay
Tello
Cuenca
S. Roberto
Oier

Kolejna szóstka, to zawodnicy, którzy byli kluczowi w ostatnich sezonach, ale teraz uważani są za zbędnych. Ich przyszłość będzie zależała od tego, czy pojawią się poważne oferty. Jeśli nie, to zostaną, ale wydaje się, że będą odgrywać drugorzędną rolę w klubie. Do tych zawodników należą:

 

Cesc
Alves
Adriano
Alexis
Mascherano
Pedro

 

Ostatnia grupa, to zawodnicy, którzy będą podstawą budowy nowego projektu, by zachować solidną bazę, na podstawie której będzie można odbudować drużynę. W tej grupie znajdują się:

 

Montoya
Piqué
Xavi
Iniesta
Messi
Neymar
Bartra
Busquets
Alba

 

Przebudowa czy całkowita rewolucja?

Ta „gruntowna przebudowa” ma w sobie elementy „rewolucji”. Oczekuje się, że latem wrócą z wypożyczeń Gerard Deulofeu (Everton) i Rafinha Alcántara (Celta). I to oni będą częścią 7-8 transferów, o których się mówi. Pierwszym, który przyjdzie do Barcelony będzie natomiast bramkarz – Marc-André Ter Stegen.

 

O jednak może być punktem spornym. W klubie istnieje bowiem część zwolenników kontrastowych transferów, którzy od początku swojego przyjścia będą prezentować wysoką formę.

 

Kolejnym punktem spornym jest pozycja bramkarza. Ter Stegen wydaje się być dobrą opcją na przyszłość, a jago zastępcą mógłby zostać Jordi Masip. Niektórzy jednak uważają, że lepszy byłby transfer Thibauta Courtoisa, który także jest młody, lecz swoją klasę w ważnych spotkaniach potwierdził występując w barwach Atlètico.

 

Mówi się, że latem Barça sprowadzi 7-8 zawodników, do których mieliby należeć jeden lub dwaj bramkarze, dwóch centralnych obrońców, jeden boczny, dwóch pomocników i napastnik.

 

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/05/zubizarreta-prezentuje-swoja-rewolucje/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.