31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.10godz.2min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartomeu: Musimy być samokrytyczni

Bartomeu: Musimy być samokrytyczni

Prezydent Barcelony – Josep Maria Bartomeu spotkał się z senatem Barçy w Auditori 1899, by omówić obecną sytuację katalońskiego klubu. Poniżej prezentujemy najważniejsze wypowiedzi prezydenta.

Ostatni sezon: Ostatni sezon nie był dla nas łatwy. Można wręcz powiedzieć, że to najtrudniejszy sezon w naszej historii – późne przybycie Martino, dymisja Rosella, problemy Messiego z Urzędem Skarbowym, sankcja nałożona przez FIFA i przede wszystkim śmierć Tito.

Przyszłość Barçy: Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, o których się mówi, że nie działają dobrze, ale to kłamstwo. Barça jest wielka i stara się przezwyciężać te momenty, Rozumiemy, jaka ciąży na nas odpowiedzialność. Pracujemy nad kulturą wysiłku i uczciwości. Dążymy do doskonałości w każdej dziedzinie i mamy plan, by go osiągnąć. Wiemy, co mamy zrobić, aby nasz zespół stał się konkurencyjny i zdobywał tytuły.

Obszar futbolu: Musimy być samokrytyczni. Zdobyliśmy wprawdzie jeden tytuł, ale walczyliśmy do końca. Jesteśmy w decydującym momencie tworzenia nowej Barçy. Obiecuję, że to będzie niezależna ekipa. Choć opuszcza nas Víctor Valdés, a Carles Puyol obejmuje inną funkcję, będzie dobrze. Ciężko pracujemy, aby zbudować wielką Barçę. Już dołączył do nas Luis Enrique. To idealna osoba, która doprowadzi nas do sukcesów.

 

Obszar społeczny: 5 kwietnia był historyczny dzień. Socios zatwierdzili proponowane w referendum nowe Espai Barça. To gwarantuje przyszłość naszego klubu.

 

Obszar gospodarczy: Została wykonana dobra robota. Nie mamy jeszcze wyliczeń z całego roku, ale już teraz mogę powiedzieć, że uzyskaliśmy prawie 30 milionów zysku. Mamy klub silny ekonomicznie. Ogólnie nasze liczby sprawiają, że możemy mówić o tym, że mamy siłę na świecie. Możemy rywalizować z Realem Madryt czy Manchesterem United o globalne przywództwo. Na dzień dzisiejszy jesteśmy klubem, który sprzedaje najwięcej koszulek.

 

Wybory: Przejąłem odpowiedzialność za prowadzenie klubu i pozostanę tu do 2016 roku.

 

Sprawa Neymara: Mamy czyste sumienie, bo zrobiliśmy to dobrze. Szanujemy umowę o poufności i tylko wtedy, gdy dostaniemy pozwolenie, aby to zrobić, pokażemy umowy.

 

Sankcja FIFA: Będziemy walczyć do końca, aby bronić naszego modelu.

 

To już drugi raz, gdy Josep Maria Bartomeu spotyka się z Senatem Barçy. Pierwsze spotkanie odbyło się 5 marca i służyło do przedstawienia różnych ofert projektu nowego stadionu, a następnie zatwierdzenie Espai Barça. Tego dnia w towarzystwie wiceprezydenta – Jordiego Cardonera zostało rozdanych 27 dyplomów i karnetów dla tych socios, którzy w tym roku dołączyli do grona senatorów.

 

Źródło: AS.com

mainXX:/2014/06/bartomeu-musimy-byc-samokrytyczni/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.