18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
58dn.20godz.23min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartra: Przegraliśmy ligę i Puchar przez nieznaczące szczegóły

Bartra: Przegraliśmy ligę i Puchar przez nieznaczące szczegóły

Marc Bartra udzielił wywiadu dla RAC1, w którym mówił o swojej roli w Barçy i o zeszłym sezonie. Obrońca stwierdził, że liga i Puchar Króla zostały przegrane przez mało znaczące „szczegóły”, ale że nie należy zapominać o tym co się stało i rozpocząć kolejny sezon bez popełniania tych samych błędów i z chęcią wygrania wszystkiego.

 

Sezon


„Mogliśmy wygrać ligę i Puchar Króla, tytuły które umknęły nam poprzez mało znaczące szczegóły”.

„Bardzo przeżyłem to, że Barça przegrała, a teraz, kiedy obejrzałem te mecze w domu, jeszcze bardziej to odczułem. Po ostatnim meczu ligowym zżerała mnie złość i bezsilność, ale myślę, że to wszystko się zwróci w przyszłym sezonie”.

„Nie powinniśmy zapominać o zeszłym sezonie, musimy o nim pamiętać, by w przyszłym móc się poprawić”.

Finał Copa del Rey

„Obejrzałem ten mecz ponownie, ponieważ lubię analizować mecze, taktykę i akcje”.

„Jeśli chodzi o akcję Bale’a, to była to prawie końcówka meczu, a on, ze swoją szybkością i talentem, musiał ją wykorzystać. Dla mnie jest on jednym z najszybszych zawodnikiem na świecie. Patrząc na to z zewnątrz, wszystko wygląda inaczej. Powinienem podjąć inną decyzję i dostać kartkę, ale w takich momentach masz tylko sekundy na zastanowienie. Ale to nie zmienia faktu, że Bale jest dobrym zawodnikiem”.

Przyszły sezon

„W Barçy ma się tylko jeden cel, wygranie wszystkiego. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę grać więcej niż dotychczas, jako że zawsze chcę mieć więcej niż mniej”.

Wyjścia do przodu

„To jest coś, co robiłem od dziecka, jednak musiałem się czasem kontrolować, by tego nie robić. Ale coś takiego trzeba robić, kiedy widzi się, że to będzie dobre dla drużyny, a nie w każdym momencie”.

Gole

„Bramki zdobyłem po strzale głową, po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, to samo zdarzało mi się w reprezentacji Hiszpanii. Lubię mieszać grę defensywną z ofensywną, ale oczywiście moim głównym zadaniem jest obrona i to jest to, co najbardziej lubię”.

Luis Enrique

„Jeszcze z nim nie rozmawiałem. Kiedy dowiedziałem się, że on będzie trenerem, ucieszyłem się, bo ja go znam i on mnie zna, a poza tym on rozumie bardzo dobrze działanie tego zespołu. To wszystko powinno dać pozytywne rezultaty”.

„W Barçy B graliśmy tylko w weekendy, więc treningi z Luisem Enrique były naprawdę intensywne. W pierwszej drużynie gra się więcej, bo też w środku tygodnia, więc treningi wyglądają inaczej”.

„Luis Enrique jest osobą bardzo ambitną, z charyzmą, jednym spojrzeniem potrafi powiedzieć wszystko”.

Mundial

„Wiedziałem, że moim zadaniem jest grać dobrze w Barçy, a nie obsesyjnie myśleć o Mundialu i jestem zadowolony z tego, jak poszło mi w tym sezonie. Nie wystarczyło to jednak do tego, bym znalazł się w kadrze na Mistrzostwa, ale zawsze mogę się poprawić i teraz mam na to czas”.

Puyol

„Mam taką jedną anegdotę z meczu wyjazdowego w Pucharze Króla. Puyol udzielał mi przed meczem wielu rad, a po zaledwie jednym złym zagraniu mnie zbeształ”.

 

Źródło: Weloba.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/06/bartra-przegralismy-lige-i-puchar-przez-nieznaczace-szczegoly/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.