28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.51min.
12.90 X3.60 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guardiola: Del Bosque to najlepszy trener, jakiego może wyobrazić sobie Hiszpania

Guardiola: Del Bosque to najlepszy trener, jakiego może wyobrazić sobie Hiszpania

Trener Bayernu Monachium, Pep Guardiola, stwierdził niedawno, że Vicente del Bosque jest najlepszą osobą, która może ponownie poprowadzić Hiszpanię do sukcesu po tym, jak obrońcy tytułu polegli w fazie grupowej.

 

Przegrane mecze przeciwko Holandii (1-5) i Chile (0-2) przesądziły o losie Hiszpanii jeszcze przed zwycięskim spotkaniem z Australią (3-0).

 

Dla Del Bosque był to szok po tym, jak w ciągu ostatnich czterech lat świętował Mundial i Mistrzostwa Europy. Zaczął też rozważać swoją przyszłość pomimo obowiązującego go do 2016 r. kontraktu. Ostatecznej decyzji można oczekiwać w przyszłym tygodniu.

 

Jak zauważył Fox Sports, były trener Barcelony, Guardiola, wierzy jednak, iż były trener Realu Madryt jest najlepszą osobą, która może poprowadzić Hiszpanię podczas Mistrzostw Europy we Francji w 2016 r.

 

„Del Bosque to najlepszy trener, jakiego może wyobrazić sobie Hiszpania. Mam nadzieję, że nie odejdzie, bo jest w stanie dokonać dokładnie takich zmian, jakich potrzebuje drużyna”, powiedział.

 

Po tym, jak w Barcelonie pracował z wieloma hiszpańskimi piłkarzami, Guardiola był zasmucony upadkiem zespołu, który osiągnął wcześniej tak wiele w tak imponujący sposób.

 

„Hiszpania bardzo mnie zasmuciła. Piłka nożna zawdzięcza bardzo wiele tym piłkarzom, zrobili bardzo dużo dla sportu. Oznacza to, iż zasłużyli na grę w finale”.

 

Podczas pobytu w Barcelonie Pep stwierdził w 2012 r., że po wielu momentach sławy i wyczerpania nadszedł czas na opuszczenie Camp Nou.

 

„Kiedy Barcelona wzywa, trzeba iść, a nawet płynąć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ale to moloch, ogromny zespół, z którego zawsze odchodzi się z uszczerbkiem”, przyznał.

 

Źródło: InsideSpanishFootball.com

mainXX:/2014/06/guardiola-del-bosque-to-najlepszy-trener-jakiego-moze-wyobrazic-sobie-hiszpania/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.