26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.0min.
14.00 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Isaac Cuenca: Proszę o szansę

Isaac Cuenca: Proszę o szansę

Po przezwyciężeniu poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na ponad 13 miesięcy, Isaac Cuenca w zeszłym sezonie grał do półfinału Copa Catalunya, w którym zdobył bramkę, przyczyniając się do zwycięstwa z FC Gironą. Teraz  skrzydłowy z Reus chce grać w barwach FC Barcelony.

 
Dwudziestotrzyletni skrzydłowy ma podpisany z Barçą kontrakt do 30 czerwca 2015 roku, co znacznie koliduje z planami Luisa Enrique. Wczoraj w rozmowie z La Graderia skorzystał z okazji i wypowiedział swoje obawy. „Nie znam intencji Luisa Enrique, ale pragnę pozostać w jego drużynie. Chciałbym, aby pozwolił mi rozpocząć mecze przedsezonowe i zobaczył jak gram. Po wszystkim co przeszedłem, byłbym naprawdę smutny, gdybym nie dostał szansy. Jednak wszystko zależy od trenera”.

 

„Znów wierzę w swoje możliwości, ale muszę trenować intensywniej, zagrać kilka spotkań, poczuć się pewniej jako piłkarz. Te 2 lata, w trakcie których zmagałem się z kontuzją były długie, bardzo długie, ale wygląda na to, że pojawiło się dla mnie światełko w tunelu”.

 
Cuenca podkreślił, że był bardzo zawiedzony, gdy po skrytykowaniu metod Gerardo Martino, ten nie dał mu szansy gry w kolejnych spotkaniach. „To był bardzo dziwny sezon. W pewnych momentach nasze treningi nie były porządne. Kiedy myśleliśmy, że straciliśmy naszą szansę w La Liga intensywność naszych treningów malała, a potem znów rosła”. Na temat rodzaju treningu Katalończyk powiedział, że „gra na ustalonych pozycjach powinna być często powtarzana, aby nikt nie zapomniał co ma robić. Z Guardiolą ćwiczyliśmy to, z innymi trenerami już nie”.

Na temat takich graczy jak Víctor Valdés, Carles Puyol, Cesc Fàbregas i Xavi Hernández, Cuenca wypowiadał się jasno. „To zawodnicy o wielkiej randze. Jestem zaskoczony, że Xavi odchodzi do Kataru. Uważam, że mógł zostać jeszcze kilka lat”. W lutym zeszłego roku Xavi miał zostać zawodnikiem i jednocześnie trenerem drużyny Barcelony. Zapytany o tę sytuację skrzydłowy, który od stycznia do czerwca 2013 roku został wypożyczony zespołowi Ajaxu, wypowiedział się o Martino z dystansem. „Zdziwiłem się, że Tata chciał zrezygnować. W lutym mieliśmy jeszcze wiele do zdobycia”.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/06/isaac-cuenca-prosze-o-szanse/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.