1dn.3godz.9min.

Trzecie miejsce na koniec sezonu; Hércules – Barça B 1:2

Barça B pokonała wczoraj w meczu wyjazdowym drużynę Hérculesa Alicante 2:1 i dzięki temu zakończyła sezon w Segunda División na trzecim miejscu. Gole dla gości strzelali El Haddadi i Bagnack.

Munir El Haddadi oraz Franck Bagnack trafiali wczoraj do siatki gospodarzy i dzięki temu FC Barcelona B prowadziła do przerwy 2:0 z Hérculesem Alicante. Eldín zdobył gola kontaktowego, a Bañuz zapobiegł utracie kolejnych bramek. Zwycięstwo podopiecznych Eusebio oznacza, że utrzymali oni trzecie miejsce na koniec sezonu Segunda División (66 punktów) i wyrównali rekord klubu z sezonu 2010/2011, kiedy trenerem był Luis Enrique.

Barça B przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami od samego początku, zdominowała środek pola i stwarzała sobie okazje do objęcia prowadzenia. Munir El Haddadi wykorzystał błąd defensywy i w 18. minucie otworzył wynik spotkania. Następnie Bañuz zaczął mieć więcej pracy, ale świetnie spisywał się w swojej bramce, a swoją okazję miał Ortiz. W 23. minucie Planas musiał opuścić boisko, a w jego miejsce pojawił się Grimaldo. Przed przerwą Bagnack wykorzystał kolejny błąd obrońców gospodarzy i podwyższył na 2:0.

W drugiej części gry urazu doznał Munir i za niego zagrał Sergi Samper. Od tego momentu Hércules wyglądał coraz groźniej aż w końcu gola kontaktowego zdobył Eldín. Gra była bardziej otwarta i tylko świetna postawa Bañuza (jego ostatni mecz w zespole) uchroniła drużynę przed podziałem punktów.