10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
3dn.14godz.12min.
11.50 X4.33 25.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Vilanova przekonał Messiego do pozostania w Barçy

Vilanova przekonał Messiego do pozostania w Barçy

Według tego, co podawano w TV3, Tito Vilanova przekonał Leo Messiego do pozostania w Barçy, pięć dni przed śmiercią. W Periódico de Cataluña już wcześniej pisano, że Argentyńczyk spotkał się z Vilanovą 19 kwietnia, w towarzystwie Pinto i Pepe Costy, i że spotkanie to miało na celu omówienie przyszłości napastnika Barçy.

 

Wczoraj TV3 wyjaśniło, że Messi odwiedził Tito Vilanovę po porażce z Realem Madryt w Pucharze Króla. Argentyńczyk nie czuł się dobrze z powodu krytyki, która na niego spadła.

Prezes Barçy, Josep Maria Bartomeu, powiedział byłemu trenerowi, że Messi jest odrobinę przygnębiony i, że Tito Vilanova mógłby się z nim spotkać, pomimo tego, że czuje się naprawdę źle i nie chce widzieć się z żadnym zawodnikiem.

Pierwsze słowa, które powiedział Messi do byłego trenera brzmiały: „Míster, odchodzę”. Tak więc Vilanova go uspokoił i zapytał dokąd chce iść: „Do PSG?”. Messi odpowiedział mu, że nie interesują go pieniądze, że chce odejść z wielu innych powodów. W tamtym momencie Vilanova zmusił go de refleksji i powiedział mu, że nigdzie nie będzie mu tak dobrze jak w Barçy, gdzie zdobył wszystko. Następnego dnia Messi zagrał dobre spotkanie przeciwko Athletikowi, a 24 kwietnia Bartomeu dziękował Vilanovie za pomoc w tej kwestii.

Prezes Barçy wystosował list otwarty po śmierci Tito Vilanovy, w którym napisał „do ostatniej chwili pomagał klubowi, udzielając dobrych rad”.

 

Źródło: Weloba.es

mainXX:/2014/06/vilanova-przekonal-messiego-do-pozostania-w-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.