03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.22godz.13min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi – pierwszy piłkarz Barçy na czterech Mundialach

Xavi – pierwszy piłkarz Barçy na czterech Mundialach

Korea i Japonia w 2002, Niemcy w 2006, RPA w 2010 i teraz Brazylia w 2014 – na tych Mistrzostwach Świata gra (i zagra) Xavi, który staje się tym samym pierwszym piłkarzem FC Barcelony z czterema Mundialami na koncie.

 

Xavi po raz czwarty z rzędu znalazł się w kadrze reprezentacji Hiszpanii na Mistrzostwa Świata. Wcześniej miało to miejsce w Korei i Japonii, Niemczech oraz RPA. Pomocnik z Terrassy już prawie 15 lat gra dla drużyny narodowej, a do tej pory na swoim koncie uzbierał 14 meczów na Mundialu.

 

Ponadto, Xavi jest pierwszym piłkarzem FC Barcelony, który weźmie udział w czterech Mistrzostwach Świata. Carles Puyol ma na swoim koncie trzy (2002, 2006, 2010), a taką samą liczbą mogą pochwalić się Iniesta, Cesc i Messi (2006, 2010 i teraz 2014). Warto jednak dodać, że Cesc brał udział we wcześniejszych Mundialach, jako piłkarz Arsenalu Londyn.

 

Podczas pierwszych Mistrzostw Świata w Korei i Japonii Xavi rozegrał trzy z pięciu meczów, w Niemczech zagrał we wszystkich czterech, a w RPA także we wszystkich, ale siedmiu – wówczas to Hiszpania zdobyła trofeum. Pomocnik zawsze był kluczowym zawodnikiem La Roja.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/06/xavi-pierwszy-pilkarz-barcy-na-czterech-mundialach/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.