27.05.2024, g. 20:00
Liga Arabska
Al Hazm vs Abha Club
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.52min.
14.67 X4.67 21.66 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça będzie monitorować rekonwalescencje Neymara

Barça będzie monitorować rekonwalescencje Neymara

Neymar jest już w domu, gdzie będzie kontynuował proces rekonwalescencji, który monitorowała będzie FC Barcelona. Celem napastnika jest jak najszybszy powrót do gry w katalońskim klubie.

 

Według lekarza reprezentacji Brazylii, José Luiza Runco, Neymar będzie mógł chodzić i siedzieć, a na jego plecach znajdzie się specjalny pas. Napastnik będzie mógł prowadzić normalne życie „w zależności od bólu”. Jego przerwa w grze wyniesie od 3 do 6 tygodni (Sport mówi o dokładniejszym czasie, czyli 40-45 dniach – przyp. red.), a co najważniejsze – nie będzie konsekwencji w jego dalszej karierze.

 

Teraz Neymar będzie przebywała w Guaruji, gdzie mieszka jego rodzina. FC Barcelona chce wysłać do Brazylii swojego lekarza, który będzie monitorował proces rekonwalescencji napastnika. Warto jednak dodać, że współpraca między sztabami medycznymi reprezentacji a klubu jest bardzo dobra. Runco już wcześniej wysłał do Katalonii wszystkie badania zawodnika.

 

Runco wypowiedział się także na temat stanu psychicznego Neymara: „Neymar był bardzo zszokowany i płakał. To jest bardzo przykre uczucie, ponieważ nie spełniło się jego marzenie o grze w finale Mistrzostw Świata”. Lekarz reprezentacji dodał też: „Jeżeli Neymar nie będzie odczuwał bólu, to nie widzę żadnych przeszkód, aby mógł być na trybunach podczas meczu Brazylii z Niemcami”.

 

Źródło: Sport.es / Weloba.cat

mainXX:/2014/07/barca-bedzie-monitorowac-rekonwalescencje-neymara/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.