01.01.1970, g. 00:00
vs
Do meczu pozostało:
-19138dn.-5godz.-32min.
1 X 2 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça dostanie za transfer Cesca 8 milionów mniej?

Barça dostanie za transfer Cesca 8 milionów mniej?

Transfer Cesca może przynieść Barçy dużo mniej zysku niż oficjalnie o tym informowano. Klub podał do wiadomości, że otrzyma za sprzedaż zawodnika 33 miliony euro i 3 miliony za zmienne. Marca sugeruje jednak, że ta kwota będzie jeszcze niższa i wyniesie zaledwie 25 milionó euro. Skąd te rozbieżności?

Rozchodzi się głównie o zaszłości z przeszłości. Trzy miliony euro mają trafić bezpośrednio do kasy Arsenalu. Najprawdopodobniej wynika to z tego, że Barça jeszcze spłaca kwotę, którą wyłożyła na Fabsa za jego powrót na Camp Nou w 2011 roku.

Kolejne pięć milionów ma trafić do samego zawodnika – w ramach rekompensaty. Za co? Za to, że Cesc podpisując kontrakt na pięć lat z Barceloną zrzekł się dodatkowego miliona zarobków za każdy sezon. Jednak w razie wcześniejszej sprzedaży Cesc miał dostać te pięć milionów na swoje konto.

Na początku Barcelona puściła w obieg informację, że otrzyma za Cesca do 36 milionów euro, licząc ze zmiennymi. Po odjęciu kwoty, która ma wpłynąć do Arsenalu i zostać przekazana Cescowi wychodzi na to, że klub otrzyma aż o osiem milionów euro mniej. Czyżby chodziło tylko o to, żeby oficjalna informacja miała teoretycznie zwiększyć przychód klubu?

Źródło: Marca.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.