18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.1godz.23min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça dostanie za transfer Cesca 8 milionów mniej?

Barça dostanie za transfer Cesca 8 milionów mniej?

Transfer Cesca może przynieść Barçy dużo mniej zysku niż oficjalnie o tym informowano. Klub podał do wiadomości, że otrzyma za sprzedaż zawodnika 33 miliony euro i 3 miliony za zmienne. Marca sugeruje jednak, że ta kwota będzie jeszcze niższa i wyniesie zaledwie 25 milionó euro. Skąd te rozbieżności?

Rozchodzi się głównie o zaszłości z przeszłości. Trzy miliony euro mają trafić bezpośrednio do kasy Arsenalu. Najprawdopodobniej wynika to z tego, że Barça jeszcze spłaca kwotę, którą wyłożyła na Fabsa za jego powrót na Camp Nou w 2011 roku.

Kolejne pięć milionów ma trafić do samego zawodnika – w ramach rekompensaty. Za co? Za to, że Cesc podpisując kontrakt na pięć lat z Barceloną zrzekł się dodatkowego miliona zarobków za każdy sezon. Jednak w razie wcześniejszej sprzedaży Cesc miał dostać te pięć milionów na swoje konto.

Na początku Barcelona puściła w obieg informację, że otrzyma za Cesca do 36 milionów euro, licząc ze zmiennymi. Po odjęciu kwoty, która ma wpłynąć do Arsenalu i zostać przekazana Cescowi wychodzi na to, że klub otrzyma aż o osiem milionów euro mniej. Czyżby chodziło tylko o to, żeby oficjalna informacja miała teoretycznie zwiększyć przychód klubu?

Źródło: Marca.com

mainXX:/2014/07/barca-dostanie-za-transfer-cesca-8-milionow-mniej/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.