16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.1min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartomeu: Jesteśmy spokojni o sprawę Neymara

Bartomeu: Jesteśmy spokojni o sprawę Neymara

Prezydent FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu, rozmawiał dziś z prasą na temat obecnej sytuacji katalońskiego klubu oraz planach na przyszłość.

 

Przyszłość: „Musimy patrzeć w przód. Zarząd pracuje intensywnie i jest podekscytowany tym, co czeka ten klub już niedługo. Podejmowaliśmy różne decyzje od momentu, kiedy został prezydentem, ale wciąż musimy to czynić. Po pierwsze chcemy poprawić konkurencyjność w każdej naszej sekcji, chcemy wygrywać wszystko, a sprowadzenie Luisa Enrique jest potwierdzeniem tego. Sprowadzimy piłkarzy, którzy szybko zaadaptują się do naszej nowej filozofii. Mamy Messiego, Neymara, Iniestę, mamy najlepszych piłkarzy na świecie”.

 

Luis Suárez: „To prawda, że szukamy napastnika. Nie mogę jednak powiedzieć nic więcej. Prowadzimy różne negocjacje, ale nie możemy się wdawać w szczegóły. To rok Mundialu, więc jest dużo spekulacji, to normalne”.

 

Znów pytanie o Suáreza: „Powtarzam, Suárez jest zawodnikiem Liverpoolu. Cieszymy się, że zrozumiał swój błąd i przeprosił. To początek jego odkupienia, potrzebuje pomocy. Nie mogę powiedzieć nic więcej”.

 

Xavi: „Myślę, że Andoni [Zubizarreta] wyjaśnił całą sytuację Xaviemu. Jest w pierwszej drużynie od wielu lat i ma pełne prawo do podjęcia decyzji, jaką tylko chce. Uszanujemy jego zdanie. Nadejdzie dzień, kiedy zdecyduje się na odejście, a wtedy będzie zapamiętany jako jeden z najlepszych zawodników w historii. Będziemy zachwyceni, jeśli zdecyduje się pozostać w klubie. Xavi pewnie jeszcze tu wróci, bo będzie z niego świetny trener”.

 

Stoperzy: „Mamy listę nazwisk. Wszystko się zmieni po Mundialu, sprawy będą załatwiane szybciej. Nie jestem bezpośrednio zaangażowany w negocjacje, ale odpowiedni sztab ludzi intensywnie się tym zajmuje. Mamy na oku kilku stoperów, ale nie mogę zdradzać nazwisk”.

 

Sprawa Neymara: „Jesteśmy spokojni o sprawę Neymara. W lipcu Sandro Rosell i ojciec Neymara dostarczą dowody. Prawda wyjdzie na jaw i dobrze to wpłynie na klub. Nie cierpię na bezsenność z obawy przed oskarżeniem”.

 

Cesc Fàbregas: „Myślę, że dobrze postąpiliśmy z Fàbregasem. Dorastał tutaj i w Londynie, był tutaj kochany, ale to dla niego dobra decyzja i mam nadzieję, że dla klubu również”.

 

Sprzedaż Messiego: „Niedawno podpisał nową umową i jest filarem pierwszej drużyny. Wiem też, że on sam nie chce odchodzić. Życzę mu powodzenia w dalszej fazie Mistrzostw Świata”.

 

Dymisja Sandro Rosella: „Jesteśmy zarządem i podejmujemy odpowiedzialność za funkcjonowanie klubu. Jeszcze nie skończyliśmy swojego projektu, mamy czas do 2016 roku”.

 

Źródło: AS.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/07/bartomeu-jestesmy-spokojni-o-sprawe-neymara/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.