18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.11godz.50min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Byli piłkarze Barcelony w sztabie szkoleniowym

Byli piłkarze Barcelony w sztabie szkoleniowym

Sześciu byłych piłkarzy Barçy znajduje się obecni w sztabie szkoleniowym katalońskiego klubu na różnych szczeblach. Podstawową trójkę tworzą: Luis Enrique (FC Barcelona), Eusebio Sacristán (FC Barcelona B) i Jordi Vinyals (Juvenil A).

 

Wielu byłych piłkarzy nie zawsze kończy karierę, ale potem próbuje swoich sił w trenerce. Zdecydowana większość zaczyna najpierw od drużyn juniorskich, a z biegiem czasu i zebranym doświadczeniem są oni przenoszeni do lepszych drużyn. Poniżej przedstawiamy właśnia takie historie byłych piłkarzy Blaugrany.

 

Gabri spędził 13 lat w koszulce FC Barcelony, od drużyn młodzieżowych po pierwszy skład. Obecnie pracuje dla Barçy B. Najlepszym przykładem jest oczywiście Luis Enrique, który jest teraz pierwszym trenerem Dumy Katalonii, grał dla tego klubu w latach 1996-2004. Trenował również rezerwy FC Barcelony, następnie AS Romę i Celtę Vigo. Kolejny w hierarchii jest Eusebio Sacristán, który obecnie jest szkoleniowcem FC Barcelony B.

 

Jeśli chodzi o drużyny młodzieżowe, to Jordi Vinyals jest trenerem Juvenilu A, z którym wygrał Ligę Mistrzów w poprzednim sezonie. Sam trener również występował w bordowo-granatowej koszulce. Szkoleniowcem Juvenilu B jest Fran Garcia Pimienta, który w Blaugranie grał na pozycji napastnika. Szkoleniowcem rezerw Juvenilu B jest już od trzech lat. Z kolei szkoleniowcem drużyny do lat 16 jest Quique Álvarez, który przez kilka sezonów występował w barwach Barçy B. Jest on również najstarszym synem byłego trenera i piłkarza Barcelony – Quique Costasa.

 

Byli piłkarze w zarządzie

 

Byli gracze FC Barcelony nie są tylko trenerami, ale także pełnią swoje role w zarządzie. Jordi Roura w poprzednim sezonie był jeszcze w sztabie szkoleniowym, a obecnie jest dyrektorem sportowym sekcji młodzieżowych. Carles Puyol zakończył swoją karierę w 2014 roku i teraz będzie asystentem w Dyrektora Technicznego od września. Katalończyk będzie prawą ręką Andoniego Zubizarrety, który od 2010 roku pełni rolę dyrektora sportowego FC Barcelony.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2014/07/byli-pilkarze-barcelony-w-sztabie-szkoleniowym/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.