20.06.2024, g. 01:30
MLS
Charlotte FC vs Orlando City
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.51min.
12.10 X3.50 23.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

CBF wyklucza występ Neymara w finale

CBF wyklucza występ Neymara w finale

W oświadczeniu wydanym w niedzielę wieczorem przez Brazylijską Konfederację Piłki Nożnej (CBF) stwierdzono, że ewentualny występ Neymara w finale mógłby zagrozić jego sportowej karierze. Przypomnijmy, że Neymar doznał złamania kręgu lędźwiowego, a prognozy powrotu do zdrowia są dobre, jeśli tylko rekonwalescencja będzie przebiegała zgodnie z dobrą praktyką lekarską.

Ostra reakcja ze strony konfederacji była spowodowana wiadomością, ze dwóch lekarzy i fizjoterapeuta proponowało rodzinie Neymara wstrzyknięcie leków przeciwbólowych w okolice złamania kręgu.

Według tych doniesień zastrzyk sprawiłby, że zawodnik przestanie odczuwać ból pochodzący ze złamania, co pozwoliłoby mu na występ w finale Mistrzostw Świata, gdyby reprezentacji Brazylii udało się pokonać Niemców w półfinale.

Propozycja ta została natychmiast odrzucona przez lekarza reprezentacji Brazylii – José Luiza Runco, który ostrzegł, że jeśli Neymar miałby zagrać, to mogłoby dojść do niestabilności złamania, co byłoby ryzykowne dla jego dalszej sportowej kariery. „Nie ma najmniejszej szansy, by Neymar wystąpił. Dzisiaj kontuzja Neymara jest stabilna i należy czekać, aż kość się zrośnie. Różne obciążenia kręgosłupa mogą sprawić, że kontuzja stanie się niestabilna, powodując różne problemy, które będą mu dokuczać zarówno w sferze sportowej jak i osobistej.”

 

„Infiltracja to przestarzała metoda, która była stosowana dawniej w piłce nożnej. Mamy kilka przykładów zawodników, u których infiltracja miała znaczący wpływ na zdrowie. Nie będziemy tworzyć żadnych nadziei wśród naszych kibiców, mówiąc o czymś, co nie istnieje. Nie ma żadnych szans, by Neymar pojawił się na boisku”, powiedział Runco w wywiadzie dla brazylijskiej stacji telewizyjnej.

 

Według portalu GloboEsporte propozycja przedstawiona przez lekarza Santosu – Mauricio Zenaide, klubowego fizjoterapeutę – Rafaela Martini oraz specjalistę do problemów z kręgosłupem – Nicolę Carneiro. Tymczasem biuro prasowe Neymara poinformowało, że trzech ekspertów odwiedziło ich dom w Guarujá, jednak stwierdzono, że była to „przyjacielska wizyta” i leczenie wciąż będzie przebiegało pod okiem Runco, który jest „jedynym profesjonalistą upoważnionym do wypowiadania się o stanie, postępach i rekonwalescencji Neymara.”

 

„Jeżeli Neymar rozegra oficjalne spotkanie przed pierwotnie wyznaczonym terminem powrotu na boisko, to tylko ze względu na pozytywny proces leczenia kontuzji. Żadne alternatywne sposoby leczenia nie były poddawane dyskusji. Jego powrót na boisko zależy tylko i wyłącznie od zdolności pokonania silnego bólu”, podało biuro prasowe.

Ojciec zawodnika tylko potwierdził tę informację przekazaną przez biuro prasowe, zapewniając, ze tylko sztab medyczny reprezentacji będzie opiekował się Neymarem.

 

Źródło: Sport.es / Globo.com

 Kursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/07/cbf-wyklucza-wystep-neymara-w-finale/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.