Copa América koszmarem Barçy w 2015 roku

Copa América koszmarem Barçy w 2015 roku

Choć jeszcze sezon 2014/2015 nie rozpoczął się oficjalnie, to Barça już może mieć duże problemy związane z jego końcem. Latem przyszłego roku w Chile odbędzie się 44. edycja Copa América, co oznacza, że drużynę będzie musiała opuścić całkiem spora grupa zawodników, co oznacza, że może ich zabraknąć w dwóch hipotetycznych finałach – Pucharu Króla i Ligi Mistrzów.

Jeżeli Barcelona awansuje do finału, to być może będzie zmuszona do występu bez takich gwiazd jak Messi, Mascherano (Argentyna) Neymar, Dani Alves (Brazylia) Claudio Bravo (Chile), a nawet Luis Suárez (Urugwaj), w zależności od sankcji.

 

Problem polega na tym, że zawodnicy, którzy wezmą udział w Copa América będą musieli stawić się na zgrupowaniu reprezentacji 14 dni przed rozpoczęciem rozgrywek. Mecz otwarcia odbędzie się 11 czerwca 2015 roku, co oznacza, że piłkarze będą musieli dołączyć do swoich reprezentacji w czwartek 28 maja.

Nie byłoby w tym żadnego problemu, gdyby nie fakt, że finał Pucharu Króla został zaplanowany na sobotę 30 maja, a finał Ligi Mistrzów na 6 czerwca.

Jeśli TAS nie zmniejszy kary dla Luisa Suárez, a przynajmniej utrzyma zawieszenie na 9 meczów z reprezentacją Urugwaju, to napastnik nie będzie mógł wziąć udziału w tym turnieju, co oznacza, że pozostanie z Barceloną do końca sezonu.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB