Dobre statystyki zastępców Valdésa

Dobre statystyki zastępców Valdésa

Claudio Bravo i Ter Stegen zostali przeniesieni z Realu Sociedad i Borussii Mönchengladbach za podobną cenę i obaj pokazują, że mają wystarczająco wysoki poziom by być zastępcami Víctora Valdésa w katalońskim zespole.

 

Ich statystyki są praktycznie identyczne, jeśli chodzi o obronione piłki. Claudio Bravo ma średnią 2,7 obronionych piłek na mecz, a Ter Stegen 2,68. Víctor Valdés nie był aż tak skuteczny (2,38), ale zdarzyło się tak, ponieważ bramka Barçy nie jest tak często atakowana, jak bramki innych zespołów. Bravo i Ter Stegen mają również dobre statystyki, jeśli chodzi o piłki zablokowane. Niemiec zablokował 2,47 piłek, Bravo 2.08, a Víctor Valdés 1,94. Natomiast w przypadku wybijania piłek pięścią, to Ter Stegen jest bramkarzem, który w tym temacie wykonał najwięcej pracy i jego średnia na spotkanie wynosi 0,62. Bravo ma tutaj tylko 0,22 wypiąstkowanych piłek i wyprzedza go Valdés (0,44).

Jeśli chodzi o grę nogami, to wszyscy trzej prezentują się bardzo dobrze. Ter Stegen jest zawodnikiem, który wykopuje daleko najwięcej piłek (76%), na drugim miejscu jest Valdés z 68%, a na końcu jest Bravo, który ma na koncie 62%. W każdym razie, mówimy o trzech bramkarzach, którzy lubią grać piłkę daleko do przodu i mają do tego zdolności.

Jedyną wadą Ter Stegena jest to, że był w najgorszym z tych trzech klubów, jako że Borussia zakończyła mecz z czystym kontem tylko w 0,26 spotkań. Bravo pozostawił swoją bramkę nietkniętą w 0,32 meczów, natomiast Valdés w tym przypadku jest najlepszy i utrzymuje poziom 0,51 meczów zakończonych bez straty bramki.

 

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB