FIFA zapłaci za kontuzję Neymara

FIFA zapłaci za kontuzję Neymara

FIFA zapłaci za kontuzję, jaką odniósł Neymar podczas spotkania Mistrzostw Świata pomiędzy Brazylią a Kolumbią. FC Barcelona może otrzymać nawet ponad 250 tysięcy euro.

 

Zgodnie z Programem Ochrony Klubów, FIFA będzie musiała zapłacić FC Barcelonie za kontuzję Neymara. Takie odszkodowanie należy się po 28 dniach nieobecności piłkarza. Brazylijczyk doznał uruaz w dniu 5 lipca, więc świadczenie zostanie wypłacane od 2 sierpnia.

 

Płaca Neymara zawarta w jego kontrakcie to 5,1 miliona euro za sezon, które mogą zmieniać się zgodnie z różnymi zmiennymi. FIFA opiera się na stałej pensji zawodowej, która będzie wynosiła 13 972 euro za jeden dzień nieobecności powyżej 28 dnia, o którym mowa wyżej.

 

W tym momencie napastnik FC Barcelony porusza się jedynie z ortopedycznym pasem, który wzmacnia uszkodzoną część kręgosłupa. Przewiduje się, że Neymar będzie poza grą około 45 dni, więc FIFA będzie musiała zapłacić za około 17 (ilość dni może ulec zmianie, wszystko zależne od procesu rekonwalescencji – przyp. red.), a to daje 237 524 tysiące euro.

 

Źródło: Weloba.cat

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB