Luis Enrique analizuje najbliższych rywali Barçy

Luis Enrique analizuje najbliższych rywali Barçy

W poniedziałek pierwszy zespół uda się do Anglii, by kontynuować przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się 23 lub 24 sierpnia. Przed wylotem trener pierwszego zespołu – Luis Enrique dokonał ogólnej analizy pierwszych dni pracy z drużyną i kolejnych przeciwników Barcelony w presezonie.

Po kilku dniach pracy Luis Enrique jasno określił cele presezonu. „Podstawowym celem jest przygotowanie fizyczne. Jest to niezwykle ważny czynnik, choć my przede wszystkim skupiamy się na pracy z piłką”, powiedział.

Trener wyjaśnił w związku z pracą sztabu technicznego, że „nie jest to typowy presezon, bo nie odbędziemy tradycyjnego tournée. Na treningach dużo pracujemy i staramy się przewidywać sytuacje, które mogą nas spotkać w trakcie spotkania.”

Następnie trener omówił kolejnych rywali Barcelony w presezonie, którymi będą kolejno OGC Nice, SSC Napoli i HJK Helsinki. Przypomnijmy, że Barcelona rozegrała już jedno spotkanie z Recreativo Huelvą, które zakończyło się jej zwycięstwem 1:0, dzięki czemu Barça wywalczyła pierwsze w tym sezonie trofeum.

 

Najbliższe spotkanie Katalończycy rozegrają 2 sierpnia w Nicei, co będzie uwieńczeniem sześciu dni spędzonych na treningach w Anglii. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45, a rywalem Barcelony będzie lokalne OGC Nice. „Oni już wkrótce rozpoczną rozgrywki ligowe, co sprawia, że tempo meczowe będzie znacznie wyższe. To nie będzie łatwe spotkanie, ale dla nas to tylko dodatkowa motywacja”, powiedział Enrique, który w tym spotkaniu będzie miał do dyspozycji 8 piłkarzy, którzy wrócili z Mistrzostw Świata, do których zaliczają się Gerard Piqué, Jordi Alba, Sergio Busquets, Xavi, Andrés Iniesta, Pedro, Ivan Rakitić i Alex Song oraz Jérémy”ego Mathieu, który w zeszłym tygodniu dołączył do zespołu.

 

Kolejnym rywalem Barçy będzie Napoli, czyli jeden z najlepszych zespołów włoskiej Serie A. Oba zespoły spotkają się 6 sierpnia w Genewie. „Napoli jest bardzo hiszpańskie. Jego trenerem jest Rafa Benítez. W ostatnich latach bardzo się wzmocnili i są jednym z faworytów do wygrania Scudetto. To dla nas jest także motywacją”, powiedział Enrique.

 

Ostatnim pojedynkiem Barcelony przed rozpoczęciem sezonu będzie mecz o Puchar Gampera, przedtem jednak Katalończycy zagrają z HJK Helsinki w stolicy Finlandii. „Ludzie bardzo czekają na ten mecz. Bilety sprzedały się bardzo szybko. Ambasadorem tego spotkania będzie mój dawny kolega – Litmanen”, przyznał trener. Na zakończenie Luis Enrique powiedział, że zarówno to jak i pozostałe spotkania „posłużą nam, by w jak najlepszej formie rozpocząć rozgrywki ligowe.”

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB