31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.9godz.25min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oficjalnie: Jonathan dos Santos odchodzi do Villarrealu

Oficjalnie: Jonathan dos Santos odchodzi do Villarrealu

FC Barcelona oficjalnie ogłosiła już, że doszła do porozumienia z Villarrealem w sprawie transferu Jonathana dos Santosa. Do załatwienia pozostały tylko testy medyczne i formalności.

Klub otrzyma za Meksykanina kwotę do 2 milionów euro, ostateczna suma zależy od zmiennych zawartych w porozumieniu. Barça zachowuje opcję pierwszeństwa przy możliwości odkupienia zawodnika w przyszłości.

Dos Santos przybył do szkółki Barcelony w 2002 roku razem ze swoim bratem Giovanim. Co ciekawe obaj będą teraz reprezentować barwy Villarrealu. Jonathan przeszedł przez sekcje dziecięce i młodzieżowe, kolejno Infantil A, Cadete B i A oraz Juvenil B i A, aby w 2009 roku trafić do Barçy B prowadzonej przez Luisa Enrique. Po trzech sezonach Josep Guardiola zadecydował o włączeniu go do pierwszego zespołu.

23 października 2013 doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry praktycznie do końca sezonu. Po dwunastu latach spędzonych w FC Barcelonie i 29 spotkaniach rozegranych jako członek pierwszego zespołu, Jonathan żegna się z klubem. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze i rozwoju!

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2014/07/oficjalnie-jonathan-dos-santos-odchodzi-do-villarrealu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.