Piqué: Musimy wzmocnić środkową obronę

Piqué: Musimy wzmocnić środkową obronę

Obrońca Barçy, Gerard Piqué, w wywiadzie dla La Sexta wypowiedział się pozytywnie na temat zakontraktowania przez Barcelonę Mathieu i stwierdził, że „środkowa obrona to pozycja, którą musimy wzmocnić”. Dodatkowo, obrońca powiedział, że od zawsze widzi „Xaviego jako przyszłego trenera Barçy”.

 

„Mimo, że ma mało doświadczenia w grze na środkowej obronie, jeśli już tam gra, to gra bardzo dobrze i ja osobiście jestem zadowolony z tego, że jest w naszej drużynie. Pozycja środkowego obrońcy jest taką, na którą według mnie potrzebujemy zawodników i dobrze, że jednego już mamy”, powiedział o swoim nowym koledze, Mathieu.

Jeśli chodzi o możliwe odejście Xaviego Hernándeza, piłkarz powiedział, że pomimo „wszelkich plotek i spekulacji, które sugerują, że ma zamiar odejść i, że się kończy, ja myślę inaczej. W mojej głowie Xavi zawsze będzie w drużynie”.

Dodatkowo, obrońca ma dobre przeczucia co do początku sezonu. „Nasz zespół jest bardzo utalentowany i damy z siebie wszystko, aby tylko wygrać. Jesteśmy zdolni do zdobywania tytułów i właśnie to będziemy robić”, stwierdził.

O odejściu Cesca, Gerard Piqué powiedział, że to dobra opcja dla jego przyjaciela, by przenieść się do angielskiego Chelsea. „To była dobra opcja dla obu stron. To była duża suma pieniędzy dla Barçy i myślę, że to sprawiło, że Cesc poczuł się bardzo ważny”, podsumował.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB