17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.46min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sergi Gómez: Chciałbym podziękować Barçy

Sergi Gómez: Chciałbym podziękować Barçy

Sergi Gómez opublikował wiadomość na swoim twitterze, w której podziękował Barçy i, w której opowiedział o swoim nowym etapie w Celcie: „Dzisiaj rozpoczyna się nowy etap w moim życiu w Vigo. W walizce trzymam wiele nadziei i wspomnień, które ukształtowały mnie jako osobę i zawodnika. Właśnie dlatego chciałbym podziękować FC Barcelonie i wszystkim ludziom, którzy sprawili, że jest to ‘Més que un club’”.

 

„Rodzina, mam na myśli dokładnie to, rodzina, to jest to, co chciałbym stworzyć w moim nowym klubie. Bardzo dziękuję Celcie za wiarę we mnie i za tak miłe przyjęcie. Mam nadzieję być na poziomie, który ten świetny klub prezentuje”, dodał.

Obrońca Sergi Gómez powiedział podczas swojej prezentacji w Celcie Vigo, że jego zakontraktowanie przez galicyjski klub stało się „wielkim krokiem” w jego karierze zwłaszcza, że będzie to jego pierwsza przygoda w Primera División po tym, jak ostatnie sezony rozgrywał w drugiej lidze, jako piłkarz rezerw FC Barcelony.

„Bardzo doceniam zainteresowanie Celty moją osobą. Kiedy mój agent przedstawił mi ich ofertę nie zastanawiałem się dwa razy. To jest dla mnie ogromna szansa, ponieważ zrobię naprawdę duży krok w mojej dotychczasowej karierze. Przychodzę tutaj z nadzieją na wniesienie części swoich umiejętności, dołożenie części siebie do tego wielkiego klubu”, powiedział na konferencji prasowej zawodnik z Katalonii.

Piłkarz przyznał również, że będzie „odnosić się” do swoich byłych kolegów z rezerw Barcelony, jak np. do Rafinhy, Nolito czy Andreu Fontása, którzy wzrośli na „wspaniałych” zawodników w Celcie. Z dwoma ostatnimi z tych piłkarzy, Sergi spotka się ponownie w najbliższym sezonie.

„Powiedzieli mi, że tutaj nie będzie mi niczego brakować i, że atmosfera w szatni jest bardzo dobra i prawda jest taka, że odkąd tutaj jestem, to tak właśnie jest”, stwierdził obrońca, który czuje się „przygotowany” do gry w Primera División.

„To jest wielki krok i początki zapewne nie będą proste, ale mam nadzieję na bardzo szybkie zaadaptowanie się, możliwie jak najszybsze, aby pokazać Celcie moją najlepszą wersję. Zazwyczaj w rezerwach grałem na pozycji środkowego obrońcy, ale mogę zagrać również na boku obrony”, podkreślił.

Sergiemu Gómezowi, który podpisał kontrakt z galicyjskim klubem do 30 czerwca 2017 roku, podczas prezentacji towarzyszyła doradczyni Carmen Avendaño, oraz dyrektor sportowy klubu, Miguel Torrecilla, którzy podkreślali, że Katalończyk posiada „DNA Barçy, które pozwala mu być zawodnikiem potrafiącym świetnie wychodzić do przodu z odebraną piłką”.

„Z jego przyjściem wiążemy nadzieję na to, że udało nam się zdobyć wyjątkowego środkowego obrońcę. Jest to zawodnik, który jest przyzwyczajony do gry w obronie, jednak z możliwością wyjścia do przodu, do gry w tzw. otwartej obronie. On zasłynął dzięki swoim wielkim umiejętnościom do obrony piłki w powietrzu i dzięki świetnej pracy nogami”, powiedział prezes klubu z Vigo.

Były zawodnik FC Barcelony B jest trzecim zakupionym piłkarzem przez Celtę na sezon 2014/15. Pozostali dwaj to chilijski pomocnik Pedro Pablo Hernández i argentyński napastnik Joaquín Larrivey.

 

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/07/sergi-gomez-chcialbym-podziekowac-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.