18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.12godz.5min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Statystyki czterech piłkarzy Barçy

Statystyki czterech piłkarzy Barçy

Messi, Mascherano, Neymar i Dani Alves to piłkarze FC Barcelony, których reprezentacje wciąż pozostały w Mistrzostwach Świata. Tylko ostatni z nich nie wystąpił do tej pory we wszystkich meczach Mundialu od początku.

 

Mascherano, Messi, Dani Alves i Neymar wciąż grają na Mistrzostwach Świata w Brazylii, chociaż ten ostatni doznał urazu w meczu ćwierćfinałowym przeciwko Kolumbii i nie zagra do końca turnieju. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowania dokonań całej czwórki.

 

Javier Mascherano: Wybiegał na murawę od początku w pięciu spotkaniach reprezentacji Argentyny oraz lideruje pod względem rozegranych minut. Zajmuje także drugie miejsca, jeśli chodzi o ilość i skuteczność podań. Wykonał ich 465, a 406 dotarło do celu. Przed El Jefecito znajduje się tylko Phillip Lahm (471).

 

Leo Messi: Kapitan zespołu Albicelestes również grał w każdym meczu na tym Mundialu i został zmieniony tylko w spotkaniu przeciwko Nigerii. Strzelił cztery gole i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji za Jamesem Rodríguezem (6) oraz czterokrotnie został wybrany MVP meczów, w których grał.

 

Dani Alves: Prawy obrońca Dumy Katalonii rozegrał 390 minut z 480 możliwych i jest współtwórcą najlepiej ocenianej defensywy na Mundialu według FIFA. Nie zagrał tylko w ostatnim pojedynku ćwierćfinałowym przeciwko Kolumbii.

 

Neymar: Napastnik Canarinhos doprowadził gospodarzy do półfinału turnieju. Oddał 18 strzałów na bramkę rywali i 13 z nich było celnych. Ponadto dwukrotnie odbierał nagrodę MVP, a także ma na swoim koncie cztery trafienia. Nie powiększy tego dorobku, gdyż w ostatnim spotkniu doznał poważnej kontuzji.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2014/07/statystyki-czterech-pilkarzy-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.