31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.17godz.2min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sześciu finalistów piątej edycji Premio Barça Jugadores

Sześciu finalistów piątej edycji Premio Barça Jugadores

Bartra, Iniesta, Mascherano, Messi, Puyol i Xavi to szóstka zawodników Barcelony nominowanych do nagrody Agrupación Jugadores, a zostali oni wybrani za pośrednictwem ogólnego głosowania na Facebooku.

 

Znane jest już sześć nazwisk zawodników, którzy będą walczyć o piątą Premio Barça Jugadores. Chodzi tutaj o Marca Bartre, Andrésa Inieste, Javiera Mascherano, Leo Messiego, Carlesa Puyola i Xaviego Hernándeza.  Ostateczny zwycięzca zostanie poznany w ciągu tygodnia, kiedy jury złożone z reprezentantów instytucji i mediów zdecydują, który z tych sześciu piłkarzy najbardziej zasługuje na nagrodę. Nagroda, ufundowana przez Agrupación Barça Jugadores i pod patronatem Estrella Damm, ma uhonorować zawodnika, który grał najbardziej czysto w sezonie 2013/14.

Tych sześciu finalistów zostało wyłonionych na zasadzie ogólnego głosowania, które odbyło się między 19 maja a 19 czerwca. Za pomocą strony Agrupación Barça Jugadores na Facebooku ludzie mogli głosować na zawodników, mając na uwadze ich zachowanie na boisku i poza nim, relacje z innymi piłkarzami i kolegami z drużyny oraz zachowanie wobec kibiców. Spośród wszystkich, którzy oddali głos na zawodnika, zostanie rozlosowana dwuosobowa wycieczka na mecz w La Liga lub w Copa del Rey w sezonie 2014/15.

Poprzedni zwycięzcy

Spośród sześciu tegorocznych nominowanych, tylko Andrés Iniesta i Xavi Hernández wiedzą jak to jest zdobyć tę nagrodę. Pomocnik z Terrassay jest liderem jeśli chodzi o tę nagrodę, jak do tej pory zdobył ją dwa razy (2011/12 i 2012/13). Iniesta miał okazję zdobyć tę nagrodę po sezonie 2010/2011. Natomiast piłkarzem, który otrzymał ją na sezon 2009/2010 jest Bojan Krikić.

 

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2014/07/szesciu-finalistow-piatej-edycji-premio-barca-jugadores/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.