20.06.2024, g. 01:30
MLS
Charlotte FC vs Orlando City
Do meczu pozostało:
0dn.13godz.56min.
12.10 X3.50 23.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Transfery na linii Barcelona-Arsenal

Transfery na linii Barcelona-Arsenal

W ostatnich piętnastu latach dochodziło do wielu transferów na linii Barcelona-Arsenal. Można wręcz powiedzieć, że współpraca pomiędzy tymi klubami jest pod tym względem najlepsza na europejskim rynku.

W 2000 roku Joan Gaspart wydał około 53 milionów na transfery Marca Overmarsa i Emmanuela Petita. W kolejnych latach do Barcelony przechodzili Giovani van Bronckhorst, Alexandr Hleb, Thierry Henry, Cesc Fàbregas i Alexandre Song. Łącznie koszt transferów z Arsenalu do Barçy wyniósł około 150 milionów euro.

Bez wątpienia najbardziej znany jest przypadek Cesca Fàbregasa. Piłkarz odszedł z katalońskiego klubu w 2003 roku, w wieku zaledwie 16 lat z myślą, że w Barcelonie nie doczeka się w swojej szansy. W 2011 roku jednak wrócił, a koszt jego transferu wyniósł 34 miliony euro.

Z Barcelony do Arsenalu także przechodziło wielu zawodników. Ostatnio był nim Alexis, który odszedł za 42,5 miliona euro. Poza nim z katalońskiego klubu za niewielkie sumy odchodzili wspomniany już Cesc, Fran Mérida, Héctor Bellerín, Ignasi Miquel czy Jon Miquel Toral.

 

Źródło: Sport.es

 Kursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/07/transfery-na-linii-barcelona-arsenal/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.